REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Pomnik z brązu wokalisty Rammstein skradziony dzień po ustawieniu

  • Autor: PAP
  • 04 sty 2023 13:32
Pomnik z brązu wokalisty Rammstein skradziony dzień po ustawieniu
fot. shutterstock

Posąg z brązu, przedstawiający wokalistę zespołu Rammstein - Tilla Lindemanna - został skradziony, zaledwie dzień po jego ustawieniu w Rostocku .

REKLAMA

  • Rzeźba została wykonana przez anonimowego artystę Roxxy Roxx, który chciał w ten sposób uhonorować obchodzącego dziś 60. urodziny Lindemanna.
  • Pomnik z brązu wokalisty Rammstein skradziony dzień po ustawieniu w Rostocku.

Pomnik stanął we wtorek na zielonym terenie w dzielnicy bloków mieszkalnych Evershagen w Rostocku, gdzie Lindemann spędził część swojej młodości. Rzeźba ustawiona na piedestale miała być "wczesnym prezentem urodzinowym" dla Lindemanna.

Roxxy Roxx w 2019 roku poświęcił inną swoją pracę niemieckiemu raperowi Marterii. "To dzieło również zostało skradzione po kilku dniach przez nieznanych sprawców" - przypomina portal RedaktionsNeztwerk Deutschland (RND).

Jak poinformował w poście na Instagramie Roxxy Roxx, swoim dziełem chciał uhonorować jednego z najbardziej znanych niemieckich artystów. "Till Lindemanna urodził się 4 stycznia 1963 roku w Lipsku i wyrósł na największą gwiazdę rocka w Niemczech jako wokalista słynnego @rammsteinofficial. Posąg znajduje się w Rostocku Evershagen, przed domem, w którym Till mieszkał w młodości" - napisał twórca. https://tinyurl.com/45yap4dp

Jak podkreśla RND, akcja ta spotkała się z licznymi polubieniami i pozytywnymi reakcjami w internecie. Informację o kradzieży pomnika policja otrzymała w środę ok. godz. 10, poszukuje teraz świadków, którzy mogą pomóc w jego odzyskaniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie