×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Pomysły architektów na wnętrza komercyjne w stylu industrialnym

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 12 paź 2015 14:43
  • Aktualizacja: 12 paź 2015 14:50
Pomysły architektów na wnętrza komercyjne w stylu industrialnym

Styl industrialny odważnie wkroczył do wnętrz komercyjnych. Już na dobre zagościł w restauracjach, biurach czy salonach sprzedaży. Redakcja Propertydesign.pl przygotowała zestawianie designerskich wnętrz utrzymanych w industrialnym klimacie. Wśród nich m.in. salon fryzjerski, biuro i restauracja.

REKLAMA

W ostatnim czasie, styl industrialny coraz częściej wybierany jest przez architektów jako dominujący we wnętrzu. Nie tylko dodatki czy meble utrzymane są w stylistyce industrialnej, ale i całe wnętrze. 

Na styl industrialny postawili architekci przy projekcie salonu fryzjerskiego, sali szkoleniowej, restauracji, sklepu i biura.

Hipsterski salon w industrialnym wydaniu - U fryzjerów. Projekt Łukasz Matuszewski

Salon U fryzjerów mieści się przy ul. Andersa, jego powierzchnia to ok. 180 mkw. - Wysokie pomieszczenia, bogata sztukateria, duże okna – to już bardzo mocno definiuje to wnętrze. Dodaliśmy tylko to, co niezbędne do funkcjonowania salonu fryzjerskiego. Minimalistyczna, wręcz skąpa stolarka meblowa, oświetlenie w postaci zwykłych żarówek rozwieszonych jak olbrzymia pajęczyna pod sufitem oraz duże powierzchnie lustrzane, są industrialnym elementem wnętrza - mówi architekt Łukasz Matuszewski. - W połączeniu z klasyczną architekturą dają nutkę eklektyzmu. Pragnęliśmy, by to wnętrze było tylko przyjemnym, odrobinę neutralnym tłem dla wszystkiego tego, co dzieję się w tym miejscu i dla ludzi w nim przebywających - dodaje architekt.

Designerska sala szkoleniowa projektu Base Architekci

W kamienicy na warszawskiej Woli projektanci z Base Architekci wykreowali wyjątkową przestrzeń, która służy jako pracownia szkoleniowa. Lokal, które zaprojektowała pracownia Base Architekci podzielony jest na dwie części. Pierwsza to główna sala szkoleniowa z obrotowym projektorem oraz ekranem, który w razie potrzeby można rozpiąć na tle ceglanej ściany. W sali przewidziano 12 miejsc dla uczestników zajęć. Druga to pomieszczenie socjalno-administracyjne. Miejsce, gdzie w przerwie można się zrelaksować, odpocząć od intensywnej pracy i napić kawy. 

Dzięki odsłonięciu ścian z wielu warstw farby i tynku odkryto oryginalną cegłę, usunięcie warstw wykładzin zaprezentowało piękną drewnianą podłogę.

Architekt Diana Lebiedzińska wspomina, że w projekcie wykorzystano meble, które już znajdowały się w lokalu. Dzięki ich częściowemu przemalowaniu zyskały nową interpretację w projektowanym wnętrzu. - Industrialny charakter nadają lokalowi zastosowane lampy warsztatowe oraz instalacja elektryczna poprowadzona po powierzchni ścian i sufitów - dodaje Anna Dudek z Base Architekci.

Cropp - klimat starego garażu dla Generacji Z, według projektu Studio 1:1

Salon Cropp w Poznaniu to pierwszy salon marki w nowym koncepcie. Opracowali go architekci z pracowni Studio 1:1.

Inspiracją dla nowej koncepcji salonu były przestrzenie pofabryczne, miejskie. W zamyśle miały być swobodne i proste. Przestrzeń zakupowa utrzymana jest w klimacie squat'u, starego garażu, dostosowana do zainteresowań klientów, czyli nastolatków. W salonie są specjalne strefy relaksu z PlayStation oraz strefy wi-fi z tabletami.

Architekci do aranżacji salonu użyli surowych materiałów wykończeniowych, m.in. bloczków z gazobetonu, blachy trapezowej i sklejki.

- Duża powierzchnia ściany przy wejściu przykryta została stalową konstrukcją witrynową inspirowaną starymi halami fabrycznymi. Efekt naturalnego światła na tak dużej płaszczyźnie uzyskano przez zastosowanie specjalnych paneli LED. Zrezygnowaliśmy praktycznie z sufitu podwieszonego, pozostawiając całkowicie widoczne instalacje techniczne - mówi architekt.

Odważne biuro firmy LeasePlan od JMP Service

Stworzenie odpowiedniej przestrzeni biurowej dla lidera rynku zarządzającego flotą samochodową było dużym wyzwaniem dla pracowni JMP Service. Postawiono na nowoczesny i industrialny klimat.

Biuro firmy LeasePlan znajduje się w biurowcu przy Postępu 14B na warszawskim Mokotowie. Aranżowana powierzchnia miała odpowiadać przede wszystkim pracownikom i specyfice pracy jaka panuje w firmie. - Priorytetem było stworzenie biura nowoczesnego dedykowanego pracy kreatywnej, w którym pracownicy będą czuć się swobodnie i komfortowo. Układ przestrzeni jest otwarty z wydzieleniem sal konferencyjnych i gabinetów zarządu - mówi Barnaba Grzelecki, architekt prowadzący z JMP Service.

Restauracja The Dorsz w Krakowie - projekt Libido Architekci

Restauracja podzielona jest na pięć sal, rozłożonych na dwóch kondygnacjach. Każde z pomieszczeń ma charakterystyczny dla siebie akcent, odróżniający je od pozostałych. Parter lokalu jest jasnym wnętrzem, wypełnionym drewnem, ciemnymi industrialnym lampami oraz instalacjami z kabli i żarówek. - Już z ulicy uwagę przechodnia przykuwają drewniane żyletki, układające się w symbol londyńskiego metra. Poza tradycyjnymi stołami, wzdłuż jednej ściany znajduje się długi barowy blat z czarnymi hokerami i małą galerią fotografii - wspominają.

W ostatniej sali na parterze zlokalizowany został oryginalny brytyjski range do smażenia, który jest niejako gwarantem jakości kuchni. W restauracjach serwujących „fish and chips” obowiązuje niepisana zasada eksponowania tego urządzenia, niczym zwycięskiego trofeum. O rybnym charakterze lokalu przypina znacznych rozmiarów ręcznie malowana ryba z elementem polsko-brytyjskiej integracji językowej.

Klimat w piwnicy został zdominowany przez autentyczne kamienne ściany. Jedna z sal jest jasna, wypełniona stołami wykonanymi z oryginalnych bębnów kablowych, oraz dużych zwieszonych z sufitu lamp. Natomiast druga sala, w odróżnieniu do pozostałych ma czarny sufit, przez co uwaga skupia się na podświetlonych drewnianych stołach i historycznych ścianach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie