Ponad 13 mln zł na sieć wodno-kanalizacyjną i remonty kamienic przeznaczy ŁódźPAP - 05-05-2020 16:51


Ponad 13 mln zł zysku - najwięcej ze wszystkich spółek z większościowym udziałem miasta - wypracowała w ubiegłym roku Łódzka Spółka Infrastrukturalna. Pieniądze trafią głównie na sieć wodną i kanalizacyjną oraz remonty kamienic - podały władze Łodzi.

Według łódzkiego magistratu, wypracowany przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną (ŁSI) w 2019 roku zysk to jeden z najwyższych wyników uzyskanych w historii tego podmiotu, istniejącego od 2005 roku.

"W czasie pandemii Łódzka Spółka Infrastrukturalna nie zwalnia tempa ani zakresu inwestycji, które zaplanowała. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że wypracowany przez ŁSI zysk w wysokości ponad 13 mln złotych zostanie przeznaczony na kolejne inwestycje, w tym infrastrukturę wodną i kanalizacyjną i remonty kamienic" - podkreśliła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Jak podał we wtorek prezes ŁSI Tomasz Piotrowski, spółka już podjęła decyzję o przeznaczeniu 90 proc. wypracowanego zysku na inwestycje, takie jak remonty kamienic m.in. przy ul. Zielonej i Ogrodowej oraz budowę kanalizacji sanitarnej i modernizację wodociągów. W tym roku na terenie całego miasta zaplanowano zrealizowanie z tej puli 57 zadań infrastrukturalnych.(PAP)

autorka: Agnieszka Grzelak-Michałowska

agm/ pad/