×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ponad 38 mln zł zainwestuje Poznań w budynki oświatowe

  • Autor: PAP
  • 09 sie 2022 09:26
Ponad 38 mln zł zainwestuje Poznań w budynki oświatowe
fot. Unsplash

38 mln zł zaplanowano na tegoroczne modernizacje i remonty około 220 budynków oświatowych w Poznaniu.

REKLAMA

  • Poznań wyda 38 mln zł na tegoroczne modernizacje i remonty około 220 budynków oświatowych.
  • W 13 placówkach przeprowadzone zostaną prace termomodernizacyjne.

Jak podano w komunikacie w 2022 r. na modernizacje oraz remonty szkół i placówek oświatowych zaplanowano wydanie ponad 38 mln zł, z czego 6 mln pochodzi z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. "Zdecydowana większość zadań prowadzona jest w czasie wakacji" - zaznaczono.

Zaplanowano m.in. remonty szkolnych sanitariatów, posadzek w klasach, instalacji wodno-kanalizacyjnych, naprawy dachów i opierzeń, instalacji elektrycznych i oświetlenia czy wymiany stolarki okiennej i drzwiowej.

Magistrat podał, że w 13 placówkach przeprowadzone zostaną prace termomodernizacyjne, a w pięciu szkołach i przedszkolach powstaną systemy retencji wody. Wyremontowane zostaną również place zabaw i boiska sportowe przy 10 szkołach podstawowych i przedszkolach.

Jak podkreślono w komunikacie magistratu z uwagi na wzrost cen materiałów i usług budowlanych "prowadzenie prac w poznańskich placówkach oświatowych jest trudniejsze niż w latach poprzednich".

Kierownik Oddziału Infrastruktury Oświatowej Wydziału Oświaty UMP Piotr Kurosiński wskazał, że według założeń część prac wykonywana będzie jeszcze po rozpoczęciu nowego roku szkolnego. "Ale nie będą one wpływały na proces dydaktyczny. Będą to zadania związane między innymi z termorenowacją czy też remontami boisk szkolnych" - dodał.

"Należy nadmienić, że w wielu przypadkach trzeba powtarzać postępowania przetargowe z uwagi na fakt, że cena najkorzystniejszej oferty przekracza środki, jakie szkoła lub placówka zaplanowała na modernizację lub remont. Sytuacja ta wpływa na wydłużenie cykli budowlanych" - zaznaczył Kurosiński.

Magistrat podał, że w tym roku na inwestycje w infrastrukturę oświatową przeznaczono 36 mln zł. Wśród 13 zadań zaplanowanych do realizacji jest m.in. budowa sali gimnastycznej wraz z łącznikiem przy Szkole Podstawowej nr 59 czy budowa hali sportowej przy XX Liceum Ogólnokształcącym.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie