REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Ponad 3-km trasa rowerowa już po remoncie

  • Autor: PAP
  • 04 lis 2021 12:09
Ponad 3-km trasa rowerowa już po remoncie
Wadowice gruntownie zmodernizowały ponad 3-km trasę rowerową Velo Skawa. fot. Shutterstock

Ponad 3-km trasa rowerowa biegnąca od boiska Orlik w Wadowicach do potoku Ponikiewka w Jaroszowicach została zmodernizowana. Wymieniono nawierzchnię, zamontowano 14 miejsc odpoczynku.

REKLAMA

  • Wadowice gruntownie zmodernizowały ponad 3-km trasę rowerową Velo Skawa. 
  • Wzdłuż ścieżki zamontowanych zostało 14 miejsc odpoczynku, z ławkami, koszami na śmieci i stojakami na rowery.
  • Inwestycja kosztowała 1,6 mln zł. Wadowice sfinansowały ją z funduszy zewnętrznych.

Można już z niej korzystać – podała w czwartek rzeczniczka magistratu Małgorzata Targosz-Storch. Rzeczniczka poinformowała, że dotychczasowa nawierzchnia tłuczniowa została zastąpiona asfaltem. Można zatem bez przeszkód jeździć nie tylko na rowerze, ale także na wrotkach, deskorolce czy hulajnodze. "Zakres prac obejmował również wykoszenie poboczy, profilowanie istniejącej nawierzchni, wbudowanie obrzeży betonowych i malowanie pasów" - dodała.

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński powiedział, że wzdłuż ścieżki zamontowanych zostało 14 miejsc odpoczynku, z ławkami, koszami na śmieci i stojakami na rowery. "Zniknęły problemy z dziurami powstającymi na ścieżce po każdej zimie i większej ulewie. Rozwiązaliśmy też problem uciążliwych samosiejek. Nowa trasa rowerowa będzie nam służyć przez wiele lat" - powiedział.

Małgorzata Targosz-Storch dodała, że udostępniona trasa jest pierwszym odcinkiem długo wyczekiwanej przez mieszkańców Wadowic - Velo Skawy. "Teraz, możliwie jak najszybciej, chcielibyśmy wydłużyć ścieżkę aż do zapory Świnna Poręba" - dodała.

Inwestycja kosztowała 1,6 mln zł. Samorząd na jej modernizację pozyskał fundusze zewnętrzne. Po 800 tys. zł. przekazały: sejmik województwa małopolskiego oraz Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych. Wykonawcą była lokalna firma z pobliskich Spytkowic. (PAP)

Autor: Marek Szafrański

szf/ mk/

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie