×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ponad stuletnia poznańska kamienica przejdzie metamorfozę

  • Autor: www.poznan.pl
  • 08 lut 2022 15:40
  • Aktualizacja: 08 lut 2022 15:59
Ponad stuletnia poznańska kamienica przejdzie metamorfozę
Ponad stuletnia poznańska kamienica przejdzie metamorfozę, fot. www.poznan.pl

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu rozpoczął prace remontowe budynku przy ul. Królowej Jadwigi 52 i 54. Kamienica powstała na początku XX wieku i już niedługo wróci do stanu świetności.

REKLAMA

Budynek wchodzi w skład zespołu urbanistyczno-architektonicznego centrum miasta z układem ulic i zabudową, wpisanego do rejestru zabytków. Aktualnie kamienicę zamieszkuje 46 rodzin. Wcześniej w budynku zlikwidowano piece kaflowe. Teraz przyszedł czas na gruntowną modernizację.

W ramach prac ZKZL zajmie się remontem elewacji, dociepleniem ścian zewnętrznych oraz dachu. Podczas modernizacji wymianie ulegnie stolarka okienna, a drzwiowa przejdzie renowację. W programie prac jest również remont kominów, balkonów oraz klatek schodowych. Zaplanowano także wymianę instalacji elektrycznej w częściach wspólnych oraz budowę przyłącza wodociągowego i kanalizacji ogólnospławnej.

W ramach remontu w części parterowej budynku powstaną lokale użytkowe. Informacja ta może zainteresować przedsiębiorców, ponieważ budynek znajdujący się w sąsiedztwie m.in. Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu to dobry punkt do prowadzenia biznesu.

Prace rozpoczęły się pod koniec 2021 roku. Zakończenie robót przewidziano na IV kwartał 2023 roku. Koszt remontu budynku wyniesie ponad 6,5 miliona złotych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie