×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Popadający w ruinę teatr odzyskuje blask

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 29 cze 2018 14:41
fot. pixabay.com

Trwają prace przy rewitalizacji Teatru Kameralnego w Bydgoszczy. Rozbierane są uszkodzone ściany i zdjęto dach. Duża część konstrukcji musi zostać odtworzona od nowa. Inwestycja kosztuje ponad 26 mln zł.

REKLAMA

Rewitalizacja gmachu przy ul. Grodzkiej 14 zakłada przywrócenie funkcji kulturalnych. W rozbudowanym i przebudowanym obiekcie znajdzie się między innymi duża sala teatralna. Na widowni będzie mogło zasiąść około 200 widzów - podaje oficjalny portal miejski Bydgoszczy.

W części obiektu z salą teatralną znajdą się również zaplecze garderobiane z sanitariatami, hol wejściowy z kasami i pomieszczeniami obsługi widzów, foyer, szatnie. Na drugiej kondygnacji w północnej części budynku funkcjonować ma zaplecze biurowe.

Elewacja głównego budynku będzie utrzymana w biało szarej-kolorystyce. Na cokole zaprojektowano okładziny z piaskowca. Na dachu odtwarzanego budynku głównego zastosowana zostanie grafitowa blacha na rąbek. Z kolei budynek zabytkowy z planowaną salą wielofunkcyjną będzie przykryty dachówką.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie