×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Popularne kąpielisko w Bielsko-Białej już z wykonawcą modernizacji

  • Autor: PAP
  • 02 mar 2022 10:50
Popularne kąpielisko w Bielsko-Białej już z wykonawcą modernizacji
Bielsko-Biała wybrało wykonawcę modernizacji popularnego w mieście kąpieliska. fot. Shutterstock

Bielsko-Biała wybrało wykonawcę modernizacji popularnego w mieście kąpieliska. Będą nowe baseny, widownia i stacja uzdatniania wody.

REKLAMA

  • Bielsko-Biała wybrało wykonawcę modernizacji popularnego wśród bielszczan kąpieliska Panorama.
  • Po remoncie obiekt będzie miał m.in. basen do skoków o głębokości 3,8 m, pływacki, do nauki pływania, rekreacyjny, brodzik dla dzieci, a także basen wysp podwodnych. 
  • Konsorcjum dwóch firm otrzymać ma blisko 52 mln zł. Radni w czwartek mają przeznaczyć dodatkowe pieniądze na ten cel.

Modernizacja będzie gruntowna. Obejmie m.in. remont dwóch istniejących żelbetowych niecek basenowych. Będą one ze stali nierdzewnej. Po zakończeniu prac obiekt będzie posiadał baseny: do skoków o głębokości 3,8 m, pływacki, do nauki pływania, rekreacyjny, brodzik dla dzieci, a także basen wysp podwodnych. Powstanie wodny plac zabaw dla dzieci. Zmodernizowana zostanie widownia i wybudowane nowe zaplecze sanitarne. Powstanie nowa stacja uzdatniania wody.

Miasto pierwotnie skłonne było wydać na modernizację kąpieliska 41 mln zł. Na przetarg wpłynęły dwie oferty. Obie znacznie przekraczały planowane wydatki. Magistrat wybrał niższą. Złożyło ją konsorcjum dwóch firm: z Bielska-Białej oraz Jaworza. Wyceniło swoją pracę na blisko 52 mln zł.

Rzecznik bielskiego urzędu miejskiego Tomasz Ficoń w rozmowie z PAP powiedział, że miasto przyjęło jedną z ofert, gdyż zamierza zwiększyć poziom nakładów na modernizację kąpieliska. W czwartek, podczas sesji, radni będą głosować na tą propozycją.

Bielski magistrat chciałby, aby prace modernizacyjne potrwały 13 miesięcy od podpisania umowy.

Kąpielisko Panorama powstało w 1936 r. Przed wojną rozgrywane były tam zawody krajowego championatu w pływaniu. Do lat 50. była to jedna z najnowocześniejszych odkrytych pływalni w Europie. Organizowano tu m.in. międzynarodowe zawody Martini Cup oraz zawody w skokach do wody.

W 1955 r. na pływalni zrealizowane zostały zdjęcia do nowel "Trzy starty" w reżyserii Ewy Petelskiej, w których występowali m.in. Bogumił Kobiela i Leon Niemczyk, a dekadę później obiekt stał się planem zdjęciowym w filmie "Jutro Meksyk" Aleksandra Ścibora-Rylskiego ze Zbigniewem Cybulskim w roli głównej. Panorama jest niezwykle popularna wśród bielszczan. (PAP)

Autor: Marek Szafrański

szf/ mmu/

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie