REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Popularne kąpielisko w Bielsku-Białej przejdzie modernizację

  • Autor: PAP
  • 03 sty 2022 11:39
Popularne kąpielisko w Bielsku-Białej przejdzie modernizację
Kąpielisko Panorama w Bielsku-Białej przejdzie modernizację, fot. Shutterstock

Bielski samorząd zmodernizuje popularne kąpielisko miejskie Panorama. Ruszył przetarg na wykonawcę prac.

REKLAMA

Bielski magistrat przygotowuje się do gruntownej modernizacji niezwykle lubianego przez bielszczan kąpieliska Panorama. Ogłosił przetarg na wykonanie prac, które zostaną przeprowadzone w ciągu 13 miesięcy od podpisania umowy – podał magistrat.

Urząd miejski ogłosił w biuletynie informacji publicznej, że firmy mają czas na złożenie ofert do 31 stycznia.

W specyfikacji władze Bielska-Białej wyszczególniły, że modernizacja obejmie m.in. remont dwóch istniejących żelbetowych niecek basenowych. Będą one ze stali nierdzewnej. Po zakończeniu prac obiekt będzie posiadał baseny: do skoków o głębokość 3,8 m, pływacki, do nauki pływania, rekreacyjny, brodzik dla dzieci, a także basen wysp podwodnych. Powstanie wodny plac zabaw dla dzieci. Zmodernizowana zostanie widownia i wybudowane nowe zaplecze sanitarne. Powstanie też nowa stacja uzdatniania wody.

Kąpielisko Panorama powstało w 1936 r. Przed wojną rozgrywane były tam zawody krajowego championatu w pływaniu. Do lat 50. była to jedna z najnowocześniejszych odkrytych pływalni w Europie. Organizowano tu m.in. międzynarodowe zawody Martini Cup oraz zawody w skokach do wody.

W 1955 r. na pływalni zrealizowane zostały zdjęcia do nowel "Trzy starty" w reżyserii Ewy Petelskiej, w których występowali m.in. Bogumił Kobiela i Leon Niemczyk, a dekadę później stała się planem zdjęciowym w filmie "Jutro Meksyk" Aleksandra Ścibora-Rylskiego ze Zbigniewem Cybulskim w roli głównej. Panorama jest niezwykle popularna wśród bielszczan. (PAP)

Autor: Marek Szafrański

szf/ skr/

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie