REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Posadzenie 24 drzew było ostatnim akcentem remontu ul. Piłsudskiego w Tarnowie

  • Autor: PAP
  • 09 lis 2022 11:04
Posadzenie 24 drzew było ostatnim akcentem remontu ul. Piłsudskiego w Tarnowie
Wykonawca posadził 24 drzewa, w tym 22 kasztanowce i dwa głogi pośrednie przy ul. Piłsudskiego w Tarnowie, fot. Unsplash

Finał prac przy modernizacji ulicy Piłsudskiego w centrum Tarnowa, na odcinku od alei Solidarności do ulicy Kopernika. Wykonawca posadził wzdłuż ulicy 24 drzewa.

REKLAMA

  • Wykonawca posadził  24 drzewa, w tym 22 kasztanowce i dwa głogi pośrednie przy ul. Piłsudskiego w Tarnowie.
  • Był to ostatnio element modernizacji ulicy, która zyskała nowy wygląd.

Jak dowiedzieliśmy się w tarnowskim magistracie, wszystkie posadzone po obu stronach ulicy kasztanowce mają więcej niż 10 lat, obwód pnia minimum 20 centymetrów, a wysokość minimum pięć metrów. Również dwa posadzone głogi mają więcej niż 10 lat i ponad cztery metry wysokości.

Jak informują władze miasta, remont ulicy Piłsudskiego, znajdującej się w ścisłym centrum miasta, był prowadzony pod nadzorem konserwatora zabytków. Nawierzchnia jezdni została wykonana z kamienia naturalnego, ułożono także kamienne krawężniki. Parking wzdłuż ulicy wyłożono jasną kostką z granitu.

Modernizacja ulicy kosztowała blisko 1,5 mln zł. W przyszłym tygodniu ulica po remoncie zostanie przekazana do odbioru technicznego Zarządowi Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie