×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Poślizg na budowie Fabryki Wody. Na najnowocześniejszy aquapark w Polsce przyjdzie poczekać

  • Autor: Szczecin.naszemiasto.pl / PropertyDesign.pl
  • 31 sty 2023 11:55
Poślizg na budowie Fabryki Wody. Na najnowocześniejszy aquapark w Polsce przyjdzie poczekać
Zdjęcia ze styczniowego "spaceru po budowie" Fabryki Wody, fot. facebook.com/FabrykaWody

Fabryka Wody, czyli najnowocześniejszy aquapark w Polsce, miała być gotowa jeszcze przed tegorocznymi wakacjami. Już jednak wiadomo, że tak się nie stanie. Wykonawca poprosił bowiem o przesunięcie terminu.

REKLAMA

  • Wykonawca Fabryki Wody złożył wniosek o przesunięcie terminu zakończenia prac.
  • Planowo prace budowlane przy zapowiadanym jako najnowocześniejszy aquapark w Polsce kompleksie basenowo-edukacyjnym miały zakończyć się jeszcze w lutym br.

Fabryka Wody to bez wątpienia jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Polsce, a na pewno w Szczecinie. Prace budowlane przy zapowiadanym jako najnowocześniejszy aquapark w Polsce kompleksie basenowo-edukacyjnym miały zakończyć się jeszcze w lutym br. Pozostały czas przewidziany był na odbiory, a całość miała ruszyć w czerwcu br., jeszcze przed wakacjami. Teraz jednak – jak informuje portal Nasze Miasto, wykonawca złożył wniosek o dodatkowy czas.

Aktualne zdjęcia z budowy Fabryki Wody, fot. facebook.com/FabrykaWody
Aktualne zdjęcia z budowy Fabryki Wody, fot. facebook.com/FabrykaWody

Jak informuje portal Szczecin Nasze Miasto, pierwsze sygnały, że inwestycji nie uda się zakończyć w terminie wyszły od inwestora już w ubiegłym tygodniu w środę. Wówczas spółka realizująca inwestycję miała przyznać, że otrzymała wniosek o wydłużenie prac za pośrednictwem Facebooka, w odpowiedzi na post jednego z mieszkańców Szczecina. W czwartek pojawiła się oficjalna odpowiedź od Piotra Zielińskiego z Fabryki Wody.

Wykonawca deklaruje, że potrzebuje minimum dwóch miesięcy na zakończenie robót. Czy będzie to więcej, to kwestia, która będzie analizowana. Pod uwagę brane będą uwarunkowania rynkowe, takie jak dostawy materiałów i dostępność usług – mówi Piotr Zieliński, cytowany przez portal Szczecin Nasze Miasto.

Jako powody opóźnień w pracach podawane są pandemia koronawirusa oraz wojna w Ukrainie.

Inwestycja z rozmachem

Fabryka Wody to ogromna inwestycja realizowana w ścisłym centrum miasta, a jej wartość opiewa na kwotę ponad 350 mln zł. Na terenie o powierzchni pięciu hektarów zlokalizowanym u zbiegu ulic Szczanieckiej i 1 Maja powstaje nowoczesny obiekt Fabryka Wody. W trzykondygnacyjnym budynku aquaparku znajdzie się m.in. 17 basenów, 11 zjeżdżalni o łącznej długości pół kilometra, a także jedna z największych w Polsce strefa saun, których w powstającym obiekcie przewidziano aż 16.

Łączna powierzchni użytkowa Fabryki Wody wyniesie ponad 17 tys. mkw, natomiast kubatura ponad 177 tys. m3. Generalnym wykonawcą inwestycji jest bydgoska firma Alstal Grupa Budowlana, która specjalizuje się w budowie obiektów basenowych i aquaparków. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie