REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Posnania zaprojektowana zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 15 lis 2017 10:21
Posnania zaprojektowana zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju
fot. mat. prasowe

Spółka Apsys Polska uzyskała dla swojego flagowego projektu – centrum handlowego Posnania, certyfikat Breeam International New Construction z wynikiem „excellent”

REKLAMA

Spółka Apsys Polska prowadziła procedurę pozyskania certyfikatu, natomiast asesorem była firma Sweco.

- Posnania od samego początku powstawała zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Włożyliśmy wiele pracy w zaprojektowanie Posnanii zgodnie z wymogami certyfikatu z oceną „excellent” i jesteśmy dumni, że nasze starania zostały docenione. Tym bardziej, że oprócz Posnanii, jeszcze tylko jeden nowy obiekt w Polsce może szczycić się tak doskonałym wynikiem – powiedział Jan Oko, project manager ds. inwestycji i eksploatacji w Apsys Polska, lider projektu certyfikacji Posnanii.

Koncepcja architektoniczna centrum Posnania została przygotowana przez amerykańską firmę RTKL. Ta renomowana pracownia słynie z nowatorskich rozwiązań architektonicznych, czego przykładem są realizacje takich projektów jak: Metropolis w Moskwie czy Westfield w San Francisco.

Breeam International New Construction to pochodzący z Wielkiej Brytanii system oceny efektywności energetycznej oraz ekologicznej nowych budynków. Posnania spełniła jego restrykcyjne wymagania dzięki wykorzystaniu nowoczesnych, energooszczędnych technologii oraz najwyższej jakości materiałów budowlanych i wykończeniowych, a także nałożeniu wyśrubowanych norm w zakresie rozwiązań pro środowiskowych. Zastosowane w budynku i jego otoczeniu rozwiązania pozwalają minimalizować emisję substancji niszczących warstwę ozonową, zużycie prądu i energii cieplnej (gazu), racjonalnie wykorzystywać i oszczędzać wodę oraz gospodarować odpadami, utrzymywać porządek i dbać o tereny zielone. Centrum wyróżnia sfera bioróżnorodności oraz ekologiczne podejście do transportu, który integruje miejskie środki komunikacji z indywidualnymi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie