×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Postmodernistyczny biurowiec we Wrocławiu przejdzie modernizację

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 03 sie 2022 09:13
  • Aktualizacja: 03 sie 2022 09:14
Postmodernistyczny biurowiec we Wrocławiu przejdzie modernizację
Wratislavia Tower we Wrocławiu czeka modernizacja, fot. mat. pras.

Futureal Investments Partners rozpocznie renowację jednej z niedawno nabytych inwestycji nieruchomościowych w Polsce. Biurowiec Wratislavia Tower we Wrocławiu zostanie odnowiony i dostosowany do wymagań certyfikatu BREEAM Excellent In-Use.

REKLAMA

  • Futureal Investments Partners zadba o odnowę Wratislavia Tower we Wrocławiu.
  • Ponad połowę kompleksu wynajmie Miasto Wrocław.

Futureal Investments Partners to niedawno utworzona spółka Grupy Futureal zajmująca się inwestycjami w nieruchomości i zarządzaniem aktywami. Spółka rozpocznie remont biurowca Wratislavia Tower w centrum Wrocławia w sierpniu 2022 r., a prace zakończą się w II kwartale 2023 r. Remont obejmie modernizację elewacji i instalacji technicznych, w tym systemu ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC). Głównym celem inwestora jest zmniejszenie zużycia energii elektrycznej i wody w celu stworzenia bardziej zrównoważonego energetycznie budynku, który uzyska certyfikat BREEAM Excellent In-Use. Powierzchnie rozrywkowe w budynku zostaną całkowicie odnowione – zaplanowano modernizację kina, a na parkingu podziemnym powstanie kilkanaście stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Na mocy podpisanej w czerwcu umowy Miasto Wrocław wynajęło 54% budynku na 10 lat. Podpisanie umowy ogłoszono podczas Gali Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty. Wydarzenie uważane jest za jeden z najlepszych festiwali filmowych w tej części Europy i odbywa się we Wratislavia Tower od 17 lat. Właśnie uzgodniono, że wydarzenie pozostanie w tym samym miejscu na kolejne 10 lat.

- Wratislavia Tower ma wyjątkową lokalizację, znajduje się w samym centrum Wrocławia i jest dobrze znany lokalnej społeczności, przede wszystkim jako gospodarz festiwalu Nowe Horyzonty. Remont kompleksu jest częścią naszej strategii przekształcania starszych, ale dobrze zlokalizowanych budynków w zrównoważone projekty, zgodnie z zasadami ESG. Futureal Investment Partners wierzy, że taka strategia zaowocuje mniejszym śladem węglowym w porównaniu z budową nowych budynków – powiedział Karol Pilniewicz, dyrektor zarządzający  Futureal Investment Partners.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie