REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Poszukiwane koncepcje Portu Centralnego w Gdańsku

  • Autor: WNP.pl
  • 06 mar 2018 14:33
Poszukiwane koncepcje Portu Centralnego w Gdańsku
Wizualizacja Portu Centralnego w Gdańsku, fot. mat. pras.

Otwarto oferty w przetargu na koncepcję budowy Portu Centralnego w Gdańsku, który pod koniec 2017 roku ogłosił Zarząd Morskiego Portu Gdańsk. ZMPG będzie wybierać spośród pięciu ofert doświadczonych firm.

REKLAMA

Do przetargu stanęło jedno przedsiębiorstwo (ILF Consulting Engineers Polska) oraz cztery konsorcja (Industria Project i Europrojekt Gdańsk; Sweco Consulting i Wuprohyd; IDOM Inżynieria, Architektura i Doradztwo, IDOM Consulting, Engineering, Architecture, S.A.U. i Arcadis i Berenguer Ingenieros S.L.; a także Projmors Biuro Projektów Budownictwa Morskiego i Mosty Gdańsk). Wykonawca będzie miał 10 miesięcy na opracowanie kompletnej koncepcji Portu Centralnego.

- To duży krok do przodu w kwestii budowy Portu Centralnego. Otwarcie ofert, a później wyłonienie wykonawcy, to wyraźny sygnał, że jesteśmy zdeterminowani i chcemy, by Port Centralny powstał - mówi Łukasz Greinke, prezes ZMPG.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie wielobranżowej koncepcji zagospodarowania Portu Centralnego. Opracowanie to ma zawierać m.in. analizę popytu na towarowo-pasażerski transport morski oraz prognozy długookresowych zmian popytu na ten transport do roku 2050. Firma, która ostatecznie zajmie się opracowaniem koncepcji, będzie zobowiązana także do przeprowadzenia inwentaryzacji istniejącej infrastruktury technicznej (drogowej, kolejowej czy hydrotechnicznej).

W ramach prac mają powstać trzy warianty koncepcji Portu Centralnego. Każdy musi zawierać mapę oraz część opisową, a jeden z nich także rekomendację wykonawcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie