Powstaje krakowska stajnia dla biznesuPropertyDesign.pl - 05-09-2016 16:14


Po co komu stara stajnia i wozownia? Można z niej stworzyć kameralne biuro, które będzie dobrą alternatywą dla przesyconych techniką biurowców ze szkła i stali. Taki projekt powstał w Krakowie.

Nowa Stajnia to projekt realizowany przez Olsza Nieruchomości. Inwestycja ma wykorzystać starą stajnię i wozownię ulokowaną przy ul. Sokołowskiego 19 w Krakowie na potrzeby stworzenia nowoczesnej, ale wkomponowanej w zabytkowe wnętrze przestrzeni biurowej. Będzie to 750 mkw przeznaczonych dla firm, które nie chcą pracować w wielkich biznes parkach i szukają kameralnego prestiżowego budynku w centralnej lokalizacji.

Koncepcję adaptacji obiektu opracował Piotr Lewicki wraz z gronem współpracujących architektów. Termin realizacji inwestycji nie jest jeszcze określony - właściciele są w trakcie poszukiwania inwestora, który zagwarantuje opłacalność realizacji projektu. 

- Naszym celem jest przekształcenie istniejących obecnie budynków w nowoczesne i przyjazne miejsce pracy. Chcemy starym zabudowaniom gospodarczym nadać współczesny charakter, jednocześnie nie pozbawiając ich uroku wiejskich zabudowań. Naszą inspiracją są brytyjskie rezydencje, które przekształcają swoje zespoły gospodarcze w przytulne centra biznesowe znane jako „office courtyard”, gdzie substancja historyczna uzupełniana jest nowoczesnymi rozwiązaniami - mówią Kaja i Antoni Potoccy zajmujący się realizacją projektu.

- W samym środku miasta ukryty jest widok, który zaskakuje nawet zasiedziałych Krakowian. To wielki, kilkuhektarowy ogród, a w nim klasycystyczny dwór, wzniesiony w pierwszej połowie XIX wieku. Przy biurach udostępniona zostanie część ogrodu, gdzie pracownicy będą mogli rozprostować nogi i odetchnąć świeżym powietrzem, a nawet zorganizować integracyjny mecz piłki nożnej czy siatkówki plażowej lub piknik - dodają.