REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Powstał mobilny przewodnik po zabytkach Krosna

  • Autor: PAP
  • 02 mar 2018 15:05
Powstał mobilny przewodnik po zabytkach Krosna
fot. unsplash

Powstała aplikacja na urządzenia mobilne, która pełni rolę przewodnika po starówce Krosna. Aplikacja „Historia Krosna w nowoczesnej odsłonie” dostępna jest w języku polskim, słowackim i angielskim.

REKLAMA

Jak poinformował PAP wiceprezydent Krosna Bronisław Baran, obecnie przewodniki mobilne coraz częściej zastępują te tradycyjne. "Krosno nie mogło zostać w tyle. Dlatego chcieliśmy stworzyć aplikację - przewodnik, dzięki któremu turysta sam, za pomocą smartfona, odkrywać będzie mógł ciekawe miejsca w naszym mieście" - dodał.

Na specjalnie zaprojektowanym, przejrzystym i intuicyjnym interfejsie turyści znajdą opisy najważniejszych atrakcji turystycznych. Aplikacja za pomocą technologii bluetooth łączy się ze specjalnymi nadajnikami zamontowanymi przy kolejnych przystankach spaceru po krośnieńskiej starówce. Kiedy zwiedzający zbliży się do danego obiektu, otrzyma powiadomienie z aplikacji, że jest na miejscu. Wówczas można będzie odsłuchać informacje lub przeczytać opis przystanku.

W aplikacji wykorzystano również zdjęcia archiwalne, dzięki którym zwiedzający mogą zapoznać się ze zmianami zachodzącymi w obrębie starówki. Mobilny przewodnik zawiera również mapę, która poprowadzi z jednego miejsca do kolejnego oraz zakładkę "Wydarzenia", gdzie można znaleźć terminarz najważniejszych imprez, które odbywają się w Krośnie.

Aplikacja jest bezpłatna i można ją zainstalować na urządzeniach z systemem Android i iOS. Dostępna jest w języku polskim, słowackim i angielskim.

Aplikacja powstała w ramach projektu "Historia Miast w nowoczesnej odsłonie", który dofinansowany został z programu Współpracy Transgranicznej Polska-Słowacja. W ramach projektu samorząd kupił też panoramiczną lunetę widokową zamontowaną na Wieży Farnej, która będzie dostępna dla zwiedzających wraz z rozpoczęciem sezonu turystycznego. Trwają też pracę nad tak zwaną "wirtualną rzeczywistością", za pomocą, której turyści i mieszkańcy będą mogli przenieść się do Krosna z przełomu XIX i XX. Będzie to można uczynić dzięki specjalnym goglom dostępnym również w Wieży Farnej. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie