REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Powstaną nowe obiekty sportowe na warszawskim Żoliborzu

  • Autor: PAP
  • 26 paź 2021 09:23
Powstaną nowe obiekty sportowe na warszawskim Żoliborzu
Powstaną nowe obiekty sportowe na warszawskim Żoliborzu, fot. shutterstock

Na Żoliborzu planowany jest remont Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Potockiej 1. Powstaną nowe tereny zielone i rekreacyjne, a także hale sportowe - przekazał w poniedziałek miejski ratusz.

REKLAMA

Jak wyjaśniono, przygotowano dwie koncepcje remontu i rozbudowy żoliborskiego OSiR-u. Obie zakładają powstanie nowej hali sportowej, modernizację stadionu lekkoatletycznego oraz utworzenie terenu rekreacyjnego. "Ostatecznie ma powstać nowoczesny i wszechstronny ośrodek rekreacyjno-sportowy z zapleczem usługowym. Koncepcje są zgodne z założeniami strategii Warszawa 2030" - przekazał urząd.

Pierwsza propozycja zakłada umiejscowienie głównej hali sportowej w centrum kompleksu sportowego, a obok miałby się znaleźć basen. Zaplanowano również trybuny na ok. 700 osób, szatnie oraz część parkowo-rekreacyjną z miejscami do wypoczynku oraz ścieżkami spacerowo-biegowymi. Nie zabraknie także boiska treningowego z nową, sztuczną nawierzchnią oraz widownią. W jego sąsiedztwie powstaną: zadaszony skatepark oraz ścianka wspinaczkowa. Z kolei teren przeznaczony do treningów łuczniczych będzie oddzielał strefę relaksacyjną od stadionowej.

Druga z propozycji zakłada umiejscowienie terenu rekreacyjnego z siłownią plenerową w centralnej części działki. Poza tym tak, jak w pierwszej koncepcji, zaplanowano również stadion lekkoatletyczny, skatepark, boisko, małą halę sportową, halę tenisową, trybunę na 700 osób i ściankę wspinaczkową. Od strony ul. Potockiej powstanie przestrzeń do treningu łuczników.

Miasto planuje też konsultacje społeczne. Ich celem jest poznanie potrzeb mieszkańców i opinii na temat modernizacji ośrodka. 27 i 30 października zainteresowani warszawiacy mogą wziąć udział w warsztatach konsultacyjnych. Opinię można wyrazić także elektronicznie, wysyłając wiadomość na adres: konsultacje@osir-zoliborz.waw.pl.

Ponadto prezentacja koncepcji, plansze z mapami oraz wizualizacje są dostępne codziennie do 31 października w punkcie konsultacyjnym na pierwszym piętrze budynku basenu w przy ul. Potockiej 1

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie