×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Powstanie centrum handlowe w nowym formacie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 03 cze 2014 09:49
Powstanie centrum handlowe w nowym formacie
fot. Immofinanz Group

Immofinanz Group otrzymał pozwolenie na budowę centrum handlowego, które będzie realizowane w nowym formacie o nazwie VIVO! w Stalowej Woli.

REKLAMA

Projekt ten będzie się wyróżniał silnym naciskiem na modę i rozrywkę, a jego łączna powierzchnia pod wynajem wyniesie 32,5 tys. m kw. Budowa centrum rozpocznie się jesienią 2014 r., a otwarcie pierwszego VIVO! planowane jest na rok później, tj. w trzecim kwartale 2015 roku. Całkowitą wartość inwestycji szacuje się na 50 mln euro.

Koncepcja VIVO!, jest już drugim po STOP.SHOP. formatem dla centrów handlowych stworzonym przez Immofinanz Group. Charakterystyczne dla parków handlowych VIVO! będą: budowa jednopiętrowa. Będą one zlokalizowane przede wszystkim w mniejszych miastach Europy Środkowo-Wschodniej, o populacji pomiędzy 40 tys. a 100 tys. mieszkańców, z zasięgiem obejmującym przynajmniej 200 tys. osób. Koncepcja ta zakłada także powstawanie centrów handlowych VIVO! w miejscach z optymalnym dojazdem samochodem i z odpowiednim zapleczem parkingowym.

Pierwsze centrum handlowe VIVO! zostanie zbudowane w Stalowej Woli, gdzie Immofinanz oczekuje zasięgu prawie 400 tys. mieszkańców. Nowe centrum handlowe powstanie we współpracy z Grupą Acteeum, która ma bogate doświadczenie na polskim rynku handlu detalicznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie