×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Powstanie kładka rowerowa nad Popradem

  • Autor: PAP
  • 04 kwi 2018 16:16
fot. pixabay.com

Ponad 4,7 mln zł będzie kosztować budowa kładki rowerowej nad rzeką Poprad, łączącej Nowy Sącz i Stary Sącz w Małopolsce. Inwestycja, która powstanie do końca listopada tego roku, jest częścią budowanej na Sądecczyźnie europejskiej trasy rowerowej EuroVelo 11.

REKLAMA

W środę władze województwa małopolskiego przekazały umowę wykonawcy inwestycji - konsorcjum firm AZI-BUD i Banimex. Zadanie otrzymało ponad 3,5 mln zł dofinansowania ze środków europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

130-metrowa kładka rowerowa nad Popradem wraz ze ścieżkami dojazdowymi o łącznej długości ok. 1,8 km uzupełni ok. 22-kilometrowy odcinek trasy EuroVelo 11 łączący Barcice i Wielogłowy na Sądecczyźnie. Cała europejska trasa EuroVelo 11 liczy prawie 6 tys. km i przebiega od Norwegii przez Finlandię, Estonię, Łotwę, Litwę, Polskę, Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię do Grecji.

Jej małopolska część, określana mianem VeloNatura, łączy Kościelec (leżący na granicy z województwem świętokrzyskim) z Muszyną (przy granicy ze Słowacją).

Członek zarządu województwa małopolskiego Leszek Zegzda zapowiedział, że odcinek biegnący od Barcic, przez Stary i Nowy Sącz, aż do Wielogłów będzie gotowy jeszcze w tym roku. Będzie on wiódł głównie przez tereny zielone, po wałach rzek. Przez Nowy Sącz trasa została wytyczona prawym brzegiem Popradu i Dunajca oraz lewym brzegiem Dąbrówki Polskiej. Na wysokości ruin zamku królewskiego trasa pobiegnie pod mostem św. Heleny, a dalej wałem przeciwpowodziowym i kładką nad rzeką Kamienica oraz po wałach aż do mostu na Łubiance. Na terenie gminy Chełmiec biec będzie po wałach Dunajca.

"To kolejna inwestycja na Sądecczyźnie, jaką uda się zrealizować dzięki znaczącemu wsparciu środków unijnych, z regionalnego programu operacyjnego" - podkreślił.

Według władz województwa w całej Małopolsce powstają kolejne kilometry tras rowerowych. Docelowo do 2020 r. powstanie osiem szlaków o łącznej długości niespełna 1000 km. Zaprojektowano je tak, aby poszczególne trasy stworzyły spójną sieć obejmującą całe województwo.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie