×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Powstanie kolejny odcinek rowerowej obwodnicy centrum Poznania

  • Autor: PAP
  • 15 lut 2023 13:51
Powstanie kolejny odcinek rowerowej obwodnicy centrum Poznania
Nowa trasa ułatwi rowerzystom dojazd do centrum miasta od strony Sołacza, Winograd, Piątkowa i Naramowic, fot. shutterstock

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na wykonawcę odcinka rowerowej obwodnicy centrum. Wydzielona droga rowerowa powstanie wzdłuż ulic: Solnej, Wolnica, Małe Garbary i Estkowskiego.

REKLAMA

  • Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na wykonawcę odcinka rowerowej obwodnicy centrum Poznania.
  • Nowa trasa ułatwi rowerzystom dojazd do centrum miasta od strony Sołacza, Winograd, Piątkowa i Naramowic.

"Ogłoszony został przetarg na budowę brakującego północnego odcinka rowerowej obwodnicy centrum. Projekt przewiduje budowę wydzielonej drogi rowerowej wzdłuż ulicy Solnej, Wolnica, Małe Garbary i Estkowskiego, po północnej stronie" - poinformował wiceprezydent Poznania Mariusz Wiśniewski.

Poznańskie Inwestycje Miejskie (PIM) podały, że w wyniku zaplanowanych robót zmieni się m.in. przebieg chodnika i geometria skrzyżowań, które będą przecinać nową drogę. Zbudowane bądź przebudowane zostaną również przejazdy rowerowe i przejścia dla pieszych.

"Dzięki tej inwestycji, zapewniającej wyodrębnione ciągi komunikacyjne dla poszczególnych uczestników ruchu, łatwiej będzie dojechać rowerem do śródmieścia, a z drugiej strony - wygodniej i bezpieczniej dotrzeć do Wartostrady i terenów rekreacyjnych. To fragment rowerowej obwodnicy ścisłego centrum, przewidzianej w Programie Rowerowym Miasta Poznania" - powiedział wiceprezes PIM Marcin Gołek.

Spółka podała, że ogłoszenie przetargowe zawiera również tzw. prawo opcji, które pozwoli rozszerzyć zadanie o kolejny zakres prac, na odcinku od skrzyżowania z ul. Działową do ul. Kulasa, gdzie jest przejazd rowerowy przez ul. Solną

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie