×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Powstanie koncepcja przebudowy Mostów Solidarności w Bydgoszczy

  • Autor: PAP
  • 06 kwi 2022 12:17
fot. shutterstock

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy zlecił opracowanie koncepcji przebudowy północnej części Mostów Solidarności w centrum miasta. Wykonawcą będzie konsorcjum spółek BAK i Axial - poinformował w środę rzecznik ZDMiKP Tomasz Okoński.

REKLAMA

Mosty Solidarności na ul. Marszałka Ferdynanda Focha składają się z sześciu przepraw nad rzekami Brda i Młynówka. Są to po dwa mosty drogowe po stronie południowej i północnej, a także dwa mosty tramwajowe pośrodku.

"Północne mosty zostały wybudowane 40 lat temu. Obiekt na bieżąco był monitorowany. Ostatnie prace interwencyjne przy nawierzchni były prowadzone pod koniec ubiegłego roku. Niestety stalowo-żelbetowa konstrukcja nie spełnia już współczesnych norm i wymagać będzie w perspektywie najbliższych lat kompleksowej przebudowy, dlatego zamawiamy koncepcję przebudowy tej trasy" - podkreślił rzecznik ZDMiKP.

Zadaniem projektantów jest opracowanie trzech wariantów przyszłej trasy. Różnić mają się liczbą pasów ruchu, lokalizacją przystanków, chodników i tras rowerowych. Projektanci zaplanują również schody i pomosty serwisowe, a także połączenie chodników i ścieżek rowerowych z bulwarami nad Brdą od strony śluzy. Funkcjonować ma też bezpieczny prawoskręt w ul. Grottgera.

Koncepcję przebudowy północnej części Mostów Solidarności opracuje konsorcjum firm BAK (lider) i Axial (partner). Wartość zadania to prawie 240 tys. zł. Prace nad projektem zajmą około roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie