REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Powstanie niezwykła platforma promująca świętokrzyskie obiekty

  • Autor: PAP
  • 18 sty 2018 15:01
Powstanie niezwykła platforma promująca świętokrzyskie obiekty
Zamek w Chęcinach, fot. pixabay

Stronę internetową z ofertą atrakcji turystycznych w Kielcach i okolicach dla rodzin z dziećmi przygotowują władze miasta we współpracy z Regionalną Organizacją Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego i okolicznymi gminami.

REKLAMA

Stworzenie strony internetowej z atrakcjami turystycznymi stolicy regionu świętokrzyskiego i gmin należących do Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego to tylko jeden z elementów projektu "Kielce - Raj dla dzieci". "Mamy kilkadziesiąt propozycji turystycznych skierowanych głównie do rodzin z dziećmi. Jesteśmy w stanie przygotować dla nich ciekawy i atrakcyjny program przynajmniej tygodniowego pobytu w naszym mieście i na okolicznych terenach. Chciałbym skupić wokół tego programu wiele podmiotów, bo ten projekt będzie także w interesie hotelarzy, restauratorów i właścicieli atrakcji turystycznych" - powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

Prezes ROT WŚ Jacek Kowalczyk podkreślił, że sukces projektu zależy od współpracy władz Kielc z włodarzami okolicznych gmin. "Kielce takim samoistnym magnesem dla turystyki chyba dzisiaj jeszcze nie są. Dlatego połączenie atrakcji, które znajdują się w promieniu 20-30 kilometrów od miasta, może sprawić, że będą one znacznie częściej odwiedzane przez Polaków. Potencjał turystyczny dla rodzin z dziećmi mamy przeogromny. Jednak większość tych atrakcji turystycznych działa samodzielnie. Ten program ma zachęcić przedsiębiorców i zarządców tych atrakcji do wspólnej reklamy, przyniesie to wszystkim znacznie więcej korzyści" - podkreślił Kowalczyk.

Gminę Chęciny w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba 500 tys. turystów. Burmistrz Robert Jaworski liczy, że dzięki udziałowi w programie gmina jeszcze mocniej zaakcentuje swoją obecność na turystycznej mapie regionu. "To przedsięwzięcie powinno stworzyć taką sieć wzajemnego odsyłania turystów, tak jak to zrobiliśmy na terenie naszej gminy zakładając Klaster Turystyczny. Turysta, który zwiedza Zamek Królewski w Chęcinach jest odsyłany do skansenu w Tokarni. Osoba, która przyjechała do Jaskini Raj zachęcana jest do odwiedzenia Zamku. Wtedy uda nam się tego turystę, który do nas przyjedzie zatrzymać jak najdłużej" - zaznaczył Jaworski.

Władze miasta przygotowują stronę internetową: rajdladzieci.kielce.eu, gdzie znajdą się informacje o atrakcjach turystycznych, sportowych i kulturalnych znajdujących się na terenie Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego. Zamieszczona zostanie również m.in. interaktywna mapa z tymi atrakcjami, adresy hoteli, restauracji oraz kalendarium wydarzeń.

W ramach projektu miasto planuje opracowanie kilku wydawnictw. "Przewodnik dla dzieci będzie zawierał świętokrzyskie legendy, zagadki i wyklejanki związane z regionalnymi atrakcjami turystycznymi. W przewodniku dla rodziców znajdą się propozycje wycieczek dla dzieci w różnym wieku, dostosowanych do czasu pobytu. Wydamy także rodzinny paszport turystyczny z systemem nagród. Turysta, który odwiedzi kilka miejsc otrzyma specjalny upominek" - wyjaśniła Katarzyna Telka, kierownik referatu sportu i turystyki Urzędu Miasta w Kielcach.

Władze stolicy regionu świętokrzyskiego przygotowują także akcję promocyjną projektu, który reklamowany będzie w tym roku na targach turystycznych w Łodzi, Katowicach, Warszawie, Chorzowie i Kielcach.

Inauguracja programu "Kielce - Raj dla dzieci" nastąpi podczas długiego czerwcowego weekendu. Z okazji Dnia Dziecka w Amfiteatrze na Kadzielni Kielecki Teatr Tańca zaprezentuje widowisko "Alicja w krainie czarów". 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie