REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Powstanie nowa siedziba sądu rejonowego w Sochaczewie

  • Autor: PAP
  • 21 wrz 2021 13:12
Powstanie nowa siedziba sądu rejonowego w Sochaczewie
Fot. Shutterstock

Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś złożył we wtorek podpis pod decyzją o budowie nowej siedziby sądu rejonowego w Sochaczewie. To będzie jeden z najnowocześniejszych sądów w całym kraju - zapowiedział. Wartość inwestycji to ok. 60 mln zł.

REKLAMA

"Dzisiejszym podpisem złożonym w gronie tak zacnych osób, od lat zaangażowanych w to, aby warunki sprawowania wymiaru sprawiedliwości w Sochaczewie - i szerzej - były lepsze, kończy się etap rozmów, uzgodnień, znaków zapytania, a jest konkret. Dzisiejszym podpisem będzie przyznane na tą inwestycję 60 mln zł" - mówił w poniedziałek w Sochaczewie wiceszef MS Michał Woś. Jak wskazał, nowa siedziba sądu będzie miała ok. 5 tys. metrów kwadratowych i będzie to jeden z najnowocześniejszych sądów w całym kraju.

Woś dziękował nie tylko lokalnym samorządowcom, ale także wybranemu z okręgu obejmującego Sochaczew posłowi, wiceministrowi klimatu i środowiska Jackowi Ozdobie, który zwrócił uwagę na pilną potrzebę budowy nowej siedziby sądu w tej miejscowości. "Od razu mówił o tym, że ta inwestycja jest bardzo potrzebna. To spowodowało bardzo duże przyśpieszenie prac" - wskazał. Sam Ozdoba podkreślał z kolei, że wspomniana inwestycja to dowód na to, że rząd Zjednoczonej Prawicy dba o nowoczesną infrastrukturę. "Mam nadzieję, że niedługo uda nam się tu przyjechać i przeciąć wstęgę, która symbolizuje zakończenie inwestycji" - powiedział.

Głos podczas uroczystości zabrali także m.in. burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki oraz prezes sądu rejonowego w Sochaczewie Roman Ochocki. "Podpis pana ministra jest potwierdzeniem, że Sochaczew jest miastem przyszłości, miastem, które się rozwija i będzie się rozwijać nadal. Inwestycja za 60 mln jest moim zdaniem największą inwestycją, jeśli chodzi o inwestycję publiczną zlokalizowaną na terenie powiatu sochaczewskiego. Na pewno robi wrażenie. I jest potwierdzeniem, jak bardzo ta nowa siedziba była potrzebna" - mówił.

"Nie waham się użyć stwierdzenia, że dzisiejszy dzień jest dniem historycznym (...) Może stoimy dzisiaj jeszcze na tle pustej, niezabudowanej działki, ale droga do tego miejsca była długa i wyboista. Musiało minąć trochę czasu, zanim tutaj mogliśmy się spotkać" - wskazał z kolei Ochocki.

Nowy gmach sądu stanie przy ul. Olimpijskiej. Będzie mieć trzy kondygnacje i zostanie w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znajdą się w nim wydziały: I Cywilny, II Karny, III Rodzinny i Nieletnich oraz V Ksiąg Wieczystych, Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej, a także część biurowo-administracyjna, magazynowo-techniczna oraz pomieszczenia dla zatrzymanych. W budynku zmieści się siedem sal rozpraw wraz z pokojami narad i świadków.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Ministerstwo Sprawiedliwości pracę w nowym sądzie mają znaleźć 92 osoby (w tym 13 sędziów), a powierzchnia budynku wyniesie ok. 5000 m kw., czyli ponad dwa razy tyle, ile dziś ma do dyspozycji sochaczewski sąd.(PAP)

autorka: Sonia Otfinowska

sno/ mark/

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie