×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Powstanie nowa siedziba TVP

  • Autor: wirtualnemedia.pl
  • 11 cze 2014 09:44
Powstanie nowa siedziba TVP
fot. Fotolia

Wkrótce rozpocznie się rozbiórka starego gmachu Telewizji Polskiej. Za kilka tygodni zostanie rozstrzygnięty przetarg i będzie wiadomo, która firma zajmie się rozbiórką - oferty zgłosiły dwie firmy - podaje portal Wirtualnemedia.pl.

REKLAMA

W przyszłości w miejscu budynku przy ul. Woronicza powstanie nowa siedziba redakcji programów informacyjnych. Chodzi o budynek A. Liczący 13 pięter budynek powstał w latach 70. XX wieku. Do 1998 r. miał tam siedzibę m.in. zarząd Telewizji Polskiej (obecnie mieści się on w nowym budynku B). Wieżowiec od lat nie jest używany, bo grozi katastrofą budowlaną - czytamy w portalu Wirtualnemedia.pl.

Jesli rozbiórka rozpocznie się latem br. to może portwać do maja przyszłego roku. Będzie to trudna operacja, ponieważ budynek jest zlokalizowany tuż obok innych gmachów TVP, a w ścianach budnku jest azbest.

W przyszłości w miejscu rozebranego wieżowca ma powstać nowa siedziba dla Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, czyli redakcji „Wiadomości”, „Panoramy”, „Teleexpressu” czy TVP Info, które mieszczą się teraz w gmachu przy placu Powstańców. TVP go sprzeda, by mieć pieniądze na budowę nowego obiektu przy ul. Woronicza - podaje portal Wirtualnemedia.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie