×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Powstanie nowy Park Konstruktorów dla branż kreatywnych

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 11 cze 2014 09:30
Powstanie nowy Park Konstruktorów dla branż kreatywnych
fot. Park Konstruktorów w Gdyni
Powstanie nowy Park Konstruktorów dla branż kreatywnych
Powstanie nowy Park Konstruktorów dla branż kreatywnych
Powstanie nowy Park Konstruktorów dla branż kreatywnych

Wkrótce rozpoczną się prace nad modernizacją budynku tzw. Pentagonu w byłej Stoczni Gdynia, gdzie branże kreatywne będą mogły rozwijać swoje projekty od koncepcji do produktu. Za projekt odpowiada firma Industria z Gdańska.

REKLAMA

Gdynia stawia na przedsiębiorczość i rozwój nowoczesnych branż. W zeszłym roku zakończyła się rozbudowa Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, gdzie od wielu lat powstają nowe technologie i produkty, przeprowadzane są badania naukowe i eksperymenty.

Od lat brakuje w mieście powierzchni, gdzie w małej skali można wyprodukować prototypy czy próbne serie własnych wynalazków. Działalność produkcyjna w branży wysokich technologii wymaga specjalistycznych obiektów, urządzeń i pomieszczeń. Odpowiedzią na te potrzeby jest właśnie oferta powstającego Parku Konstruktorów. Obiekt powstaje dzięki współpracy i wspólnemu rozpoznaniu potrzeb branż kreatywnych przez Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia oraz Gdański Park Naukowo-Technologiczny. Już w 2015 roku w Gdyni pojawi się nowe, interesujące miejsce dla twórców, artystów, projektantów i inżynierów.

- Park Konstruktorów będzie miejscem dla wszechstronnego rozwoju twórców, artystów i inżynierów. W ramach modernizacji budynku o powierzchni ok. 5600 metrów kwadratowych, zostaną przygotowane nowe prototypownie, warsztaty, pracownie projektowe przystosowane do tzw. czystej produkcji elektroniki, automatyki, robotyki, inżynierii i designu, pracownie artystów i architektów. – tłumaczy Michał Guć, Wiceprezydent Miasta Gdyni - Twórcy i konstruktorzy z PPNT i GPNT będą mieć możliwość komfortowego przeprowadzenia testów, badań i udoskonaleń technologii, które są tworzone w obu parkach, a także realizacji odważnych projektów artystycznych. Będziemy również wspierać działania edukacyjne, koncentrując się na wykorzystywaniu bogactwa sztuki, designu i nowych technologii. - dodaje Michał Guć.

Park Konstruktorów to kolejny element zmiany gospodarczej Gdyni, która wspiera rozwój małej i średniej przedsiębiorczości. Projekt o wartości 44,221 mln zł netto, w 85 proc. zostanie dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach kolejnego etapu rozbudowy Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Pozostałe środki i wartości w ramach umowy partnerskiej wnoszą Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna (w postaci nieruchomości) i Miasto Gdynia. Rozpoczynające się właśnie prace, wartości 16,4 mln zł netto, obejmą kompleksową modernizację budynku , w systemie "zaprojektuj i wybuduj".

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie