Powstanie nowy przystanek na linii Olsztyn- KorszePropertyDesign.pl - 17-10-2021 09:54


Na linii kolejowej Olsztyn- Korsze powstanie przystanek w Nikielkowie. Przewidziano wiaty, ławki, czytelne oznakowanie i tablice informacyjne, energooszczędne oświetlenie i pochylnie dla osób o ograniczonej możliwości poruszania.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na prace w ramach Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025. Powstanie nowy przystanek Nikielkowo w województwie warmińsko-mazurskim, który zwiększy dostęp do kolei na linii Olsztyn – Korsze.

Przeczytaj także >> Stacja Kraków Płaszów ze zmodernizowanymi peronami

W Nikielkowie powstaną dwa perony o długości 150 metrów wraz z dojściem na wiadukt drogowy na ul. Lawendowej. Wysokość obiektów ułatwi podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Przewidziano wiaty, ławki, czytelne oznakowanie i tablice informacyjne. Jasne, energooszczędne oświetlenie LED zapewni lepszą orientację także po zmroku. Osobom o ograniczonej możliwości poruszania dostęp do pociągów ułatwią pochylnie. Na potrzeby rowerzystów ustawione zostaną stojaki rowerowe.

Zadanie będzie realizowane w formule „projektuj i buduj”. Rozpoczęcie prac planowane jest w IV kwartale br., a zakończenie pod koniec 2022 r.