×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Powstanie nowy Szczeciński Dom Sportu. Czterech chętnych do budowy

  • Autor: Szczecin.eu, opr. AS
  • 08 lut 2023 11:30
Powstanie nowy Szczeciński Dom Sportu. Czterech chętnych do budowy
Cztery firmy złożyły oferty w przetargu na budowę nowego Szczecińskiego Domu Sportu, fot. Szczecin.pl

Cztery firmy złożyły oferty w przetargu na budowę nowego Szczecińskiego Domu Sportu, który ma być zrealizowany w formule zaprojektuj i wybuduj.

REKLAMA

Jak informuje Szczecin.eu, cztery firmy złożyły oferty w przetargu na budowę nowego Szczecińskiego Domu Sportu, który ma być zrealizowany w formule zaprojektuj i wybuduj.

Budimex S.A, Korporacja Budowlana Doraco Sp. z o.o., MIRBUD S.A. oraz Mostostal Warszawa S.A. to firmy, który zgłosiły chęć realizacji budowy nowego Szczecińskiego Domu Sportu.

Ceny zaproponowane przez wszystkie cztery firmy przekraczają kwotę 100 mln zł. Kwota jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi: 82 715 350,12 zł brutto.

Szczeciński Dom Sportu 2.0.

W ramach inwestycji, nad którą nadzór sprawować będą Szczecińskie Inwestycje Miejskie powstanie nowy basen oraz większa hala sportowa. Wybudowany zostanie basen 30 m, a także m.in.: pomieszczenie ratowników, sanitariaty i magazyn. Przebudowany zostanie także mały basen z brodzikiem.

Hala sportowa będzie nieco wyższa i większa niż ta istniejąca, obiekt zostanie wyposażony w trybuny dla widowni. W budynku znajdą się również dwie sale bokserskie oraz zaplecze szatniowo-socjalne.

Obiekt przyjazny dla środowiska

Co istotne, w nową zabudowę wkomponowane zostaną elementy po starym obiekcie, takie jak część holu wejściowego i mozaiki. Nowy obiekt będzie wyposażony w technologie pomagające zmniejszyć koszty użytkowniaka, ograniczyć zużycie energii i wody. Zostanie wykonana instalacja odzysku ciepła z wód zrzucanych z technologii basenowej, a technologia wody basenowej pozwoli odzyskać do 75% wód popłucznych. Obiekt będzie wyposażony w instalację fotowoltaiczną.

Przy budowie wykorzystane zostaną elementy spełniające aktualne normy w zakresie ograniczania utraty ciepła z budynku.

Cały kompleks będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie