×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Powstanie wieża widokowa w Dominikowicach w gminie Gorlice

  • Autor: PAP
  • 20 lut 2023 15:50
Powstanie wieża widokowa w Dominikowicach w gminie Gorlice
Gmina Gorlice otrzymała prawie 4,5 mln zł dofinansowania na realizację tego przedsięwzięcia ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - wsparcie dla gmin górskich. Jak podkreślają władze samorządowe, jest to jeden z kilku pomysłów na zwiększenie atrakcyjności turystycznej gminy Gorlice, fot. Unsplash

W przyszłym roku powinna być gotowa wieża widokowa w Dominikowicach w gm. Gorlice (Małopolskie). Obiekt powstanie dzięki wsparciu ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Według władz samorządowych wieża zwiększy atrakcyjność turystyczną regionu.

REKLAMA

  • Gmina Gorlice ogłosiła właśnie przetarg, którego celem jest wyłonienie firmy odpowiedzialnej za zaprojektowanie i wybudowanie wieży w Dominikowicach wraz z infrastrukturą towarzyszącą.
  • Konstrukcja wysoka na 32 metry powstanie na szczycie góry Łysula; z jego platformy widokowej będzie widok na Beskid Niski, Pogórze Ciężkowickie i Tatry.

Zgodnie z planami platforma widokowa ma zostać zamontowana na wysokości 28 metrów. Dodatkową atrakcją wieży będzie zjeżdżalnia o długości ok. 54 metrów. Przetarg zakłada, że zadanie będzie zrealizowane w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy.

Gmina Gorlice otrzymała prawie 4,5 mln zł dofinansowania na realizację tego przedsięwzięcia ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - wsparcie dla gmin górskich. Jak podkreślają władze samorządowe, jest to jeden z kilku pomysłów na zwiększenie atrakcyjności turystycznej gminy Gorlice.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie