REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Poznań buduje nową ulicę. W planach tereny pod obiekty usługowe

  • Autor: PAP
  • 22 sty 2018 11:07
Poznań buduje nową ulicę. W planach tereny pod obiekty usługowe
Poznań, fot. pixabay

Znaczące ułatwienia komunikacyjne i uruchomienie nowych terenów pod zabudowę mieszkaniową i usługową – takie maja być korzyści z budowy drogi w ciągu ul. św. Wawrzyńca w Poznaniu. Miasto poinformowało w piątek, że 10 mln zł do tej inwestycji dołoży prywatny inwestor.

REKLAMA

Obecnie część ulicy św. Wawrzyńca na poznańskich Jeżycach między ul. Kościelną, a ul. Żeromskiego jest nieprzejezdna. Rzeczniczka prezydenta Hanna Surma powiedziała w piątek PAP, że inwestycja powinna ruszyć w przyszłym roku, jej wartość szacowana jest na 30 mln zł.

W części ul. św. Wawrzyńca między ul. Kościelną, a ul. Żeromskiego powstanie jednojezdniowa droga z dwoma pasami ruchu, chodnik dla pieszych oraz ścieżka rowerowa.

Biuro prasowe poznańskiego magistratu podało w piątek, że firma Colian, do której należy ok. 6 ha terenu w pobliżu planowanej inwestycji wpłaciła 10 mln zł na budowę ulicy. Kolejne 20 mln wyłoży miasto. W tegorocznym budżecie zarezerwowano pieniądze na projekt inwestycji.

- Ten odcinek drogi jest istotny nie tylko dla mieszkańców Jeżyc, ale i dla wszystkich poznaniaków. Pozwoli na uspokojenie ruchu na osiedlu, odciąży ulicę Dąbrowskiego, zwiększy bezpieczeństwo pieszych, a kierowcom zagwarantuje lepszy wyjazd z Jeżyc - powiedział prezydent miasta Jacek Jaśkowiak.

Zdaniem władz miasta, inwestycja pozwoli także na uruchomienie nowych terenów przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową i usługową.

Budowę drogi w ciągu ul. św. Wawrzyńca Jacek Jaśkowiak (PO) obiecywał w 2014 roku przed wyborami samorządowymi, które dały mu fotel prezydenta. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie