Poznań ma swoją ścieżkę w koronach drzewwww.poznan.pl - 22-04-2020 15:32


Poznaniacy i poznanianki zyskali kolejne miejsce, w którym mogą ciekawie spędzić czas na świeżym powietrzu: ścieżkę w koronach drzew. Budowa obiektu, drugiego tego typu w Polsce, zakończyła się w dolinie rzeki Szklarki, na terenie leśnictwa Antoninek - informuje portal www.poznan.pl

Poznańska ścieżka w koronach drzew ma ok. 250 metrów długości. W najwyższym miejscu wznosi się 13 metrów ponad ziemię. Jej częścią jest punkt wypoczynkowo-widokowy, z którego można podziwiać okoliczną przyrodę.  Ścieżka w koronach drzew jest już udostępniona odwiedzającym tereny leśnictwa Antoninek, jednak - ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną - z pewnymi ograniczeniami.

Jak informuje dyrekcja Zakładu Lasów Poznańskich, w celu spełnienia ograniczeń wynikających z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r., obowiązuje na niej ruch jednokierunkowy (wejście od strony ul. Czekalskie) oraz zakaz korzystania z wiaty i małej infrastruktury leśnej: m.in. z ławek, stołów, śmietników i stojaków na rowery. Zgodnie z zaleceniami dotyczącymi środków ostrożności w przestrzeni publicznej, spacerujący powinni utrzymywać między sobą odległość minimum dwóch metrów.