×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Poznań modernizuje kolejną szkołę. To projekt Front Architects

  • Autor: www.poznan.pl
  • 19 wrz 2018 11:14
Poznań modernizuje kolejną szkołę. To projekt Front Architects
fot. www.poznan.pl

- To będzie szkoła naszych marzeń - mówią nauczyciele, rodzice i uczniowie SP nr 46, przy ul. Inowrocławskiej w Poznaniu. Do końca roku zakończy się rozbudowa placówki. W nowej części budynku znajdą się sale lekcyjne, biblioteka i pokój nauczycielski.

REKLAMA

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 46 to dowód na to, że wspólnymi siłami można osiągnąć sukces - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. - Ta inwestycja bardzo mnie cieszy. Pieniądze włożone w oświatę zwracają się z nawiązką. Takim założeniem kierujemy się w tej kadencji samorządu.

Dobudowana część będzie miała powierzchnię 450 mkw. Na trzech kondygnacjach znajdą się cztery sale dydaktyczne, biblioteka i pokój nauczycielski. Na każdą z nich będzie można dostać się z głównego budynku szkoły.

- Warunki nauki bardzo się poprawią. Dziś w szkole uczy się 460 dzieci. Dla klas 4-8 możemy przeznaczyć 10 pomieszczeń, a oddziałów jest 13. Lekcje trwają aż do godziny 17 - tłumaczy Tadeusz Badowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 46.

Jak podkreśla, marzenie o rozbudowie placówki udało się spełnić dzięki zaangażowaniu wielu osób. Pomysł zwyciężył w zeszłorocznej edycji Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, dzięki czemu udało się zdobyć 500 tys. zł. Początkowo rodzice chcieli, by przed szkołą stanęły dwa kontenery, w których będą uczyć się młodsze dzieci. Zmienili jednak zdanie.

- Pomyśleliśmy, że można dołożyć pieniądze i rozbudować już istniejący budynek. Dzięki temu zamiast dwóch sal lekcyjnych, udało się pozyskać aż sześć pomieszczeń - wyjaśnia Tadeusz Badowski.

Planowany koszt inwestycji to około 1,5 mln zł (w tym 750 tys. zł to dofinansowanie z budżetu państwa). Prace na terenie szkoły rozpoczęły się na przełomie kwietnia i maja. Rozbudowa zakończy się w grudniu tego roku. To nie koniec. W przyszłym roku Szkołę Podstawową nr 46 czeka jeszcze termomodernizacja. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie