×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Poznań modernizuje przystanki autobusowe

  • Autor: www.poznan.pl
  • 11 lut 2022 14:28
Poznań modernizuje przystanki autobusowe
Poznań modernizuje przystanki kolejowe, fot. shutterstock

Rozpoczęła się przebudowa przystanku Arnikowa w Poznaniu. To pierwszy z pięciu miejsc przeznaczonych do modernizacji w najbliższych miesiącach. Zaplanowane prace ułatwią korzystanie z komunikacji miejskiej.

REKLAMA

Inwestycja obejmuje nie tylko wykonanie platformy przystankowej przy ul. Radojewo, ale również dojścia do istniejącego ciągu pieszego w ul. Arnikowej.

Po pracach związanych z rozbiórką starej nawierzchni przewidziano m.in. wykonanie peronu i chodnika, wbudowanie nowych krawężników i obrzeży betonowych, montaż bariery ochronnej oraz elementów małej architektury, jak kosz na śmieci i wiata. Ponadto przystanki zostaną oznakowane a pasy zieleni odtworzone. Aby ułatwić pasażerom wsiadanie oraz wysiadanie z pojazdów peron zostanie wyniesiony na wysokość 18 cm powyżej krawędzi jezdni. Zaplanowano również montaż faktur ostrzegawczych oraz kierunkowych.

Aby ułatwić pasażerom wsiadanie oraz wysiadanie z pojazdów peron zostanie wyniesiony na wysokość 18 cm powyżej krawędzi jezdni. Zaplanowano również montaż faktur ostrzegawczych oraz kierunkowych.

Na zlecenie MPK Poznań - w ramach umowy powierzenia realizowanej z ZTM - w tym roku wybudowane zostaną również platformy na przystankach autobusowych:

  • Os. Orła Białego - na ul. Obodrzyckiej (w obu kierunkach),
  • Warowna - na ul. Obodrzyckiej (w kierunku Kurlandzkiej),
  • Ogrody - na ul. Dąbrowskiego (przy pętli tramwajowej).

Tak, jak w przypadku przystanku Arnikowa, w wymienionych lokalizacjach wybudowane zostaną nowe platformy wraz z dojściami do ciągów pieszych, co poprawi komfort korzystania z komunikacji autobusowej oraz zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie