×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Poznań odnawia parki. Efekt jest imponujący!

  • Autor: UM Poznań
  • 03 paź 2017 16:10
Poznań odnawia parki. Efekt jest imponujący!
fot. pixabay.com

Zakończył się szereg prac związanych z odnową poznańskich parków i placów zabaw. Kolejne projekty są w realizacji lub na etapie projektowania. Zmiany, jakie zachodzą w przestrzeni miejskiej, są wynikiem nowego podejścia władz miasta.

REKLAMA

Rewitalizacja południowej części starego koryta rzeki jest doskonałym przykładem realizacji inicjatyw społecznych i dążenia do zagospodarowania przestrzeni parkowej według najwyższych standardów.

Całość założenia nawiązuje do wspomnień mocno zakorzenionych w świadomości najstarszych poznaniaków, czyli Warty płynącej starym korytem. Symbolem tej idei jest fontanna korek, spod której usiłuje wydostać się zasypana rzeka. Natomiast główną ideą przy projektowaniu placu zabaw w parku Stare Koryto Warty było stworzenie kreatywnej przestrzeni pozwalającej na różnorodną aktywność, dając dzieciom możliwość odkrywania tego miejsca w zależności od ich potrzeb i wyobraźni. Całkowity koszt tej inwestycji to 7,15 mln złotych - podaje oficjalny portal miejski Poznania.

Do działań, zrealizowanych dzięki społecznemu zaangażowaniu zalicza się m.in. całkowicie odnowiony Park Górczyński oraz Park im. Heweliusza na Grunwaldzie, a także Smochy Pumptruck na os. Krzyżowniki-Smochowice. To zwycięskie projekty w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, na rzecz których udało się także pozyskać dodatkowe finansowanie z budżetu miasta i Rad Osiedli.

W parkach Górczyńskim i im. Heweliusza uporządkowano teren, wykonano nowe nawierzchnie w ciągach komunikacyjnych, wybudowano nowe miejsca do rekreacji: place zabaw dla dzieci w różnym wieku, siłownie z urządzeniami do street workautu, wymieniono ławki i kosze na śmieci, zamontowano oświetlenie oraz wyeksponowano stary drzewostan i posadzono wiele nowych roślin. Natomiast Smochy Pumptrack to zieleniec przy ul. Myśliborskiej, teren rekreacji dla rowerzystów z placem zabaw dla dzieci i elementami siłowni zewnętrznej.

Nowe elementy pojawiły się także w zieleńcu przy ul. Kutnowskiej, tam powstało boisko do streetballa. Piramida linowa i ogrodzenie wokół placu zabaw oraz zabezpieczenie na górce saneczkowej powstały w Parku im. T Kirschke przy ul. Nadolnik. W Parku Sołackim i Parku im. Marcinkowskiego rozbudowano place zabaw. Nowe urządzenia pojawiły się także w siłowni zewnętrznej u zbiegu Dolnej Wildy i ul. Czechosłowackiej oraz na terenie rekreacyjnym przy ul. Krokusowej, a także na placu zabaw przy ul. Wielichowskiej.

Kończy się modernizacja boiska wielofunkcyjnego w parku na os. Przyjaźni oraz trwa budowa siłowni zewnętrznej wraz z układem komunikacyjnym w Parku Edukacji Ekologicznej w Kiekrzu. Trwają prace nad budową Parku Rataje oraz nad projektem odnowy ogrodu wodnego w Parku Cytadela. Rewaloryzacji będzie poddany Ogród Jordanowski przy ul. Solnej. Ogłoszono także przetarg na odnowę Parku im. Wodziczki.

Jak nadmieniają włodarze miasta, jeszcze nigdy nie działo się tak wiele jeśli chodzi o budowę terenów rekreacyjnych i zieleni w Poznaniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie