REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Poznań ogłosił przetarg na nowe odcinki Wartostrady

  • Autor: UM Poznań
  • 27 wrz 2018 10:06
fot. shutterstock

Rozpisany został przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie kolejnych odcinków Wartostrady. Do 2020 roku wydłuży się ona o kolejne 2,5 kilometra. Nowe odcinki, oraz te już istniejące, zostaną wyposażone w oświetlenie, monitoring, elementy małej architektury i punkty zliczania rowerów. Powstaną też zadaszone parkingi typu Bike&Ride.

REKLAMA

Najdłuższy nowy odcinek Wartostrady będzie o długości prawie 1,3 km. Połączy on most Królowej Jadwigi z parkiem w Starym Korycie Warty. Dwie pozostałe trasy połączą ulice Czartoria i Chwaliszewo oraz poprowadzą pieszych i rowerzystów przy Bramie Poznania ICHOT, tuż nad Cybiną, aby ominąć kolizję z wejściem do Bramy - podaje oficjalny portal miejski Poznania.

Nowe odcinki, podobnie jak już te istniejące, zostaną wyposażone w oświetlenie, monitoring oraz elementy małej architektury. Powstaną także punkty zliczania rowerów z pętlą indukcyjną. Zostaną utworzone na odcinkach łączących most Rocha z ul. Czartoria oraz most Królowej Jadwigi z mostem Przemysła I. Mają dostarczyć dane, które pozwolą oszacować celowość realizacji kolejnych inwestycji związanych z rozbudową sieci ścieżek pieszo-rowerowych w Poznaniu. W rejonie Mostu Rocha, Mostu Chrobrego oraz Dworca Garbary powstaną też trzy zadaszone, monitorowane parkingi typu B+R dla 36 rowerów.

Ponadto zakres zamówienia obejmuje montaż oświetlenia oraz monitoringu na pozostałych odcinkach Wartostrady: po stronie Szeląga (aż do mostu Lecha), od mostu Lecha do mostu Królowej Jadwigi po wschodniej stronie rzeki, a także niedawno zbudowanego odcinka od Mostu Przemysła do Mostu Królowej Jadwigi (po stronie Wildy).

Wyremontowany będzie także stary odcinek w parku nad Wartą, po stronie os. Piastowskiego, gdzie również zamontowane zostanie oświetlenie i monitoring. Prace te objęte będą osobnymi postępowaniami przetargowymi.

Projekt "Budowa Wartostrady pieszo- rowerowej w Poznaniu wraz z oświetleniem, monitoringiem wizyjnym oraz małą architekturą - etap I" jest dofinansowany ze środków UE w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Potencjalni wykonawcy mogą składać swoje oferty do 8 października 2018 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie