×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Poznań: Szwedzki projekt z polską inżynierią

  • Autor: Property Design
  • 09 sty 2014 13:26

Ahlqvist & Almqvist Arkitekter ze Sztokholmu zaprojektowali Business Garden Poznań, którego realizacja została już rozpoczęta. Park zlokalizowany jest w sąsiedztwie ulic Marcelińskiej i Bułgarskiej w Poznaniu. Projekt jest finansowany przez spółkę SwedeCenter, która w przyszłości będzie także zarządzać nowo wybudowanym kompleksem.

REKLAMA

Dużo przyciemnianego szkła oraz dużo wysublimowanej zieleni to projekt szwedzkich architektów. Rozwiązania inżynieryjne dostarczało biuro Arcade Polska.

- W 2001 roku Rada Miasta Poznania podjęła uchwałę o przyjęciu planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "Marcelin". Od tego momentu ta część miasta zaczęła się dynamicznie zmieniać. Powstała nowoczesna arteria komunikacyjna. W sierpniu 2011 roku wydane zostało pozwolenie na budowę pierwszego budynku w ramach realizacji inwestycji Business Garden Poznań. Projekt znakomicie wpisuje się w realizację przyjętej przez miasto strategii jego rozwoju do roku 2030 poprzez wzmocnienie naszej atrakcyjności inwestycyjnej, tworzenie miejsc pracy, wspieranie rozwoju metropolii poznańskiej oraz wzmacnianie jej pozycji jako centrum usług wyższego rzędu - skomentował Andrzej Nowak, architekt miasta Poznania.

Business Garden Poznań, jeden z trzech parków biznesowych realizowanych pod marką Business Garden, to centrum biurowe klasy A ulokowanymi w 9 budynkach o planowanej powierzchni 80 000 metrów kwadratowych. Pierwszy etap inwestycji, której otwarcie jest planowane na początku 2015 roku, oferować będzie 42 000 metrów kwadratowych powierzchni najmu. Budynki oprócz biur pomieszczą także restaurację i punkty usługowe. Kameralna zabudowa w otoczeniu zieleni została zaprojektowana w oparciu o nowoczesne i energooszczędne rozwiązania techniczne zgodne z wymogami certyfikacji LEED (Gold).

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie