×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Poznań z nowymi planami zagospodarowania przestrzennego. Nacisk na zieleń

  • Autor: Poznan.pl
  • 14 lip 2022 10:34
Poznań z nowymi planami zagospodarowania przestrzennego. Nacisk na zieleń
Poznańscy radni uchwalili dwa nowe miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. fot. Shutterstock

W Poznaniu uchwalono dwa nowe miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. Oba z nich w dużej części skupiają się na ochronie zieleni.

REKLAMA

  • Poznańscy radni uchwalili dwa nowe miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, informuje Poznan.pl.
  • Plany dotyczą terenów w rejonie ulicy Jasna Rola na Naramowicach obraz obszaru w zasięgu ulic Szelągowskiej, Wilczask i Czapla.
  • Dokumenty mają chronić znajdującą się tam zieleń i ograniczać intensywność zabudowy.

Jednym z głównych elementów planu w rejonie ulicy Jasna Rola jest wyznaczenie dużego, obejmujący ponad 6 ha terenu zieleni, usytuowanego w trójkącie między ulicą Jasna Rola, osiedlem Władysława Łokietka i Lasem Piątkowskim, stanowiącego naturalne przedłużenie lasu oraz położonych w nim zagłębień i zbiorników wodnych. Teren ten, obecnie częściowo zadrzewiony, jest wykorzystywany w celach sportowo-rekreacyjnych. Uchwalenie planu pozwoli ostatecznie zabezpieczyć go przed zabudową.

Podczas wtorkowej sesji miejscy radni uchwalili także nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w zasięgu ulic Szelągowskiej, Wilczak i Czapla. Dokument reguluje obszar o powierzchni blisko 18 ha, z czego ponad 5 ha to tereny zieleni, wyłączone z zabudowy. Plan ustala zasady ochrony przyrody, co daje kolejny zabezpieczony fragment klinowo-pierścieniowego systemu zieleni Poznaniu - nacisk położono przede wszystkim na ochronę parku Szelągowskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie