×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Poznaniacy zdecydują w głosowaniu o wydaniu 20 mln zł

  • Autor: PAP
  • 27 wrz 2018 09:46
fot. Fotolia

W czwartek rozpoczęło się głosowanie w tegorocznej edycji Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego (PBO). W tym roku mieszkańcy stolicy Wielkopolski zdecydują o wydaniu 20 mln zł. Głosowanie potrwa do 19 października.

REKLAMA

Do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2019 zakwalifikowało się 259 projektów. Wyniki 7. edycji PBO zostaną ogłoszone do 30 października.

"Łącznie wpłynęło 425 propozycji, blisko 100 więcej niż rok temu. Mamy także rekordową liczbę projektów, które znalazły się na liście do głosowanie. W tym roku mieszkańcy mogą wybierać spośród 259 propozycji, rok temu tych projektów było 160. Na liście znalazło się 55 projektów ogólnomiejskich i 204 rejonowe" - tłumaczył p.o. dyrektora Gabinetu Prezydenta Patryk Pawełczak.

Dodał, że w żadnym rejonie liczba zakwalifikowanych projektów nie jest mniejsza niż przeznaczona dla niego pula pieniędzy. "W poprzednich latach zdarzały się sytuacje, że wszystkie pomysły z danego rejonu przechodziły do realizacji. Teraz w każdym z nich dojdzie do rywalizacji. Do realizacji trafią projekty z największą liczbą głosów" - podkreślił Pawełczak.

W tym roku pula środków przeznaczonych na realizacje projektów z PBO wyniesie 20 mln zł. Podobnie jak w poprzedniej edycji, 6 mln z tej kwoty przeznaczonych zostanie na finansowanie projektów ogólnomiejskich. Na projekty rejonowe mieszkańcy miasta będą mieli zaś 14 mln zł.

W głosowaniu, które potrwa do 19 października, mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Poznania, bez ograniczenia wiekowego (osoby niepełnoletnie będą potrzebowały jednak zgody rodzica lub opiekuna prawnego). Każdy może oddać maksymalnie 3 głosy - jeden na projekt ogólnomiejski i dwa na rejonowe.

Głosowanie odbywa się drogą elektroniczną - w Serwisie Poznański Budżet Obywatelski 2019. Osoby, które nie mają dostępu do komputera i internetu lub potrzebują pomocy w oddaniu głosu, mogą przyjść do jednego z punktów stacjonarnych. Zagłosować będzie można m. in. w Centrum Inicjatyw Rodzinnych, oraz Centrum Inicjatyw Senioralnych, a także w mobilnych punktach uruchomionych przez rady osiedli.

Lista tegorocznych projektów, wraz z ich numeracją, dostępna jest na stronie internetowej: https://pbo2019.um.poznan.pl/i/pbo-2019/voting.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie