REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Poznańska sieć rowerowa powiększy się o 22 stacje

  • Autor: PAP
  • 07 lut 2018 09:37
Poznańska sieć rowerowa powiększy się o 22 stacje
fot. unsplash

111 stacji i blisko 1,2 tys. rowerów liczył będzie w tym roku Poznański Rower Miejski (PRM). Wiosną sieć rozbuduje się o 22 nowe stacje z 220 rowerami.

REKLAMA

W minionym sezonie PRM odnotował rekordowe wyniki; rowery wypożyczano ponad milion razy, liczba użytkowników sięgnęła 100 tys. Sezon zakończył się w połowie grudnia; rowery na poznańskie ulice wrócą wiosną.

Rosnąca popularność systemu to m.in. efekt sukcesywnej rozbudowy sieci stacji i zwiększania liczby dostępnych pojazdów. W ub. roku PRM został rozbudowany do blisko 90 stacji z niespełna 1 tys. jednośladów.

Wiceprezydent Poznania Maciej Wudarski podkreślił we wtorek, że rowery miejskie pełnią istotną funkcję w systemie transportu w stolicy Wielkopolski. "Promujemy łączenie różnych środków transportu, rower jest znakomitym sposobem dotarcia np. na przystanek czy dworzec, gdzie można się przesiąść na transport publiczny" - powiedział.

Biuro prasowe poznańskiego magistratu podało we wtorek, że w tym roku miejska sieć rowerów powiększy się o 22 stacje - dwie więcej niż wcześniej planowano. Nowe stacje PRM powstaną w centrum oraz na osiedlach, głównie na Ratajach.

Poznański Rower Miejski działa w stolicy Wielkopolski od kwietnia 2012 roku. Użytkownicy systemu mogą wypożyczać m.in. rowery z fotelikami dla dzieci oraz rowerki dla najmłodszych. Dla posiadaczy biletów okresowych na karcie PEKA udostępniono promocyjną taryfę.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie