×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Poznańska szkoła idzie do przebudowy. Do przetargu zgłosiło się sześć firm

  • Autor: www.poznan.pl
  • 02 mar 2023 16:45
Poznańska szkoła idzie do przebudowy. Do przetargu zgłosiło się sześć firm
Sześć ofert na przebudowę szkoły na poznańskim Piątkowie, fot. www.poznan.pl

Szkoła Podstawowa nr 68 na os. Jana III Sobieskiego na poznańskim Piątkowie zostanie przebudowana. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie otworzyła oferty w przetargu na roboty budowlane.

REKLAMA

Wpłynęło sześć ofert od potencjalnych wykonawców, z czego cztery mieszczą się w założonym budżecie. Trwa proces analizy i weryfikacji przesłanych dokumentów.

W ramach inwestycji przebudowany ma być główny budynek szkoły, wykonana jego termomodernizacja oraz wymienione instalacje wewnętrzne. Dach zyska nowe pokrycie. Przewidziany jest demontaż istniejących rynien i instalacji odgromowej. Odpadające tynki na zewnątrz jak i wewnątrz budynku zostaną skute, a następnie wraz z termomodernizacją pojawi się nowa fasada. Budynek zmieni się również w środku - wykonawca zajmie się budową nowych ścianek działowych, sufitów podwieszanych, posadzek, układaniem płytek ściennych i montażem elementów wyposażenia sanitarnego. Wymienione zostaną także drzwi i okna.

W ramach inwestycji rozebrany zostanie istniejący taras przed budynkiem wraz ze schodami oraz zewnętrzna klatka schodowa. Wejście główne zaprojektowano na poziomie chodnika, aby zapewniało wygodny dostęp dla uczniów i nauczycieli, w tym osób z niepełnosprawnościami.

Ważnym aspektem jest też wymiana wszelkich instalacji, takich jak wodno-kanalizacyjna i centralnego ogrzewania. Ponadto wyłoniony w postępowaniu przetargowym wykonawca zajmie się zagospodarowaniem terenu przed budynkiem.

To drugi etap inwestycji zmieniającej szkołę na os. Sobieskiego. W pierwszym budynek został rozbudowany o salę gimnastyczną. W sumie powierzchnia użytkowa szkoły niemal się podwoiła. Oprócz sali gimnastycznej, w nowej części powstały m.in. sale dydaktyczne, toalety, biblioteka, a także gabinety dyrekcji i pedagoga.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie