REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Poznańska ulica utonie w zieleni

  • Autor: PAP
  • 19 paź 2017 10:29
Poznańska ulica utonie w zieleni
Ul. Rybaki w Poznaniu zyska więcej zieleni (fot.poznan.pl)

Ul. Rybaki w Poznaniu zmieni się nie do poznania. Według projektu ulica ma zyskać więcej zieleni i stać się bardziej przyjazna dla mieszkańców. W listopadzie mają ruszyć pierwsze prace.

REKLAMA

Według projektu, przebudowana ul. Rybaki ma zyskać zdecydowanie więcej zieleni i ma się stać bardziej przyjazna dla mieszkańców. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie (PIM) wyłoniła już w przetargu wykonawcę robót, czyli konsorcjum poznańskich spółek: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg Roman Dyba oraz Budromel. W ciągu kilku dni podpisana ma zostać umowa na realizację inwestycji.

- Prace mają być prowadzone etapami, by zminimalizować utrudnienia. Na początku obejmą zachodnią część ul. Rybaki - od ul. Krakowskiej do Kwiatowej - zaznaczył Krzysztof Kaczanowski z PIM.

Po remoncie ulica będzie jednokierunkowa, a jezdnia i chodniki zyskają nową nawierzchnię. Inwestor planuje także posadzić w ciągu ulicy ponad 20 drzew, postawić 5 ławek, a 400 m kw. przygotować na zagospodarowanie pod zieleń niską. Zmienione i uporządkowane mają zostać także miejsca parkingowe wzdłuż ulicy.

- Na odcinku od ul. Strzałowej do ul. Krakowskiej pojazdy będą się poruszać w stronę ul. Krakowskiej. Na odcinku od ul. Strzałowej do Strzeleckiej ruch będzie pozostawiony tak jak obecnie - czyli w kierunku ul. Strzeleckiej. Takie rozwiązanie pozwoli wyeliminować, w znacznym zakresie ruch tranzytowy, który obecnie ma miejsce na Rybakach - poinformował Zarząd Dróg Miejskich.

Koszt przebudowy wyniesie niemal 3 mln zł. Odbiór inwestycji ma nastąpić do początku lipca 2018 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie