Poznańska Wilga z nowymi odcinkami dróg rowerowychwww.poznan.pl - 07-09-2020 16:37


Jak informuje portal Poznan.pl, blisko 950 metrów dróg o nowej nawierzchni jest już do dyspozycji rowerzystów poruszających się w rejonie ul. Hetmańskiej i jej skrzyżowania z Drogą Dębińską.

Cykliści w Poznaniu mogą korzystać z kolejnych odnowionych odcinków drogi rowerowej i ciągu pieszo-rowerowego biegnących po południowej stronie ul. Hetmańskiej. Dwa przejazdy rowerowe, ułatwiające dotarcie do Wartostrady i ciągu pieszo-rowerowych na ul. Hetmańskiej pojawiły się na Drodze Dębińskiej.

Rowerzyści korzystający z odcinka dróg rowerowych od stacji paliw (między ul. 28 Czerwca 1956r. a Rolną) do skrzyżowania z ul. Dolna Wilda mogą cieszyć się równym asfaltem, który zastąpił mało komfortową betonową kostkę. Nowa nawierzchnia pojawiła się także na drodze rowerowej po wschodniej stronie Drogi Dębińskiej pod wiaduktem w ciągu ul. Hetmańskiej.

W ramach tego samego zadania wykonana została również nawierzchnia łącznika ciągów pieszo-rowerowych przy Drodze Dębińskiej i po północnej stronie ul. Hetmańskiej. Nową infrastrukturę uzupełniają dwa przejazdy rowerowe przez Drogę Dębińską po obu stronach wiaduktu i zjazd w kierunku Wartostrady.

Inwestycja została zrealizowana w ramach zwycięskiego projektu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 "Wartostrada-Wilda: wygodnie pieszo i rowerem".