×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Poznański park Tysiąclecia w nowej odsłonie na wiosnę

  • Autor: www.poznan.pl
  • 15 kwi 2022 11:11
Poznański park Tysiąclecia w nowej odsłonie na wiosnę
Poznański park Tysiąclecia w nowej odsłonie na wiosnę, fot. www.poznan.pl

Spacerowicze przechadzający się po poznańskim parku Tysiąclecia będą mieli do dyspozycji nowe, wygodne alejki. Dobiegają końca prace, których celem jest rewaloryzacja tego terenu, położonego między ul. Warszawską a Maltą.

REKLAMA

- Wykonawca inwestycji wykorzystał wiosenną aurę na ostatnie roboty w parku Tysiąclecia, teraz realizuje prace wykończeniowe i porządkowe. Wkrótce do dyspozycji mieszkańców będą komfortowe i estetyczne alejki. Na uwagę zasługują również nowe ławki o ciekawym wyglądzie - mówi Barbara Plenzler-Horváth, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Przed inwestycją drogi spacerowe w parku Tysiąclecia były nierówne i spękane. Realizowane w ramach zadania prace polegały na wymianie konstrukcji istniejących alejek i krawężników. Ścieżki pokryła nowa nawierzchnia mineralno-żywiczna, która jest bardziej przyjazna dla środowiska. Dzięki zawężeniu części alejek i likwidacji tych, które nie były wykorzystywane, zwiększona została powierzchnia biologicznie czynna. Zdemontowano też zbędne murki oraz schody.

W miejscach rozebranych nawierzchni zakładane są nowe trawniki, posadzono także krzewy i drzewa. W parku pojawiły się też cztery pokaźnych rozmiarów ławki o ciekawej architekturze. Są również nowe kosze na śmieci nawiązujące do nich wyglądem. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na bieżący, drugi kwartał tego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie