REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Poznański park w trakcie zielonej renowacji

  • Autor: www.poznan.pl
  • 22 lis 2021 09:11
Poznański park w trakcie zielonej renowacji
Trwają prace w parku im. A. Wodziczki w Poznaniu, fot. shutterstock

Trwają prace w parku im. A. Wodziczki w Poznaniu. Do połowy grudnia posadzone zostanie tam 20 drzew, 17 tys. krzewów i ponad 2,5 tys. sztuk bluszczu. Nowe obsadzenia są planowane także w kolejnym roku.

REKLAMA

Drzewa, krzewy i bluszcz ozdobią północną alejkę - od strony ul. Pułaskiego. Oczy poznaniaków i poznanianek cieszyć będą takie drzewa jak śliwa wiśniowa, dąb burgundzki i leszczyna turecka. Do tego dochodzi wiele gatunków krzewów: hortensja bukietowa, śnieguliczka, porzeczka alpejska, mahonia pospolita oraz bluszcz pospolity. Rośliny zostaną posadzone w macie kokosowej, która zastąpi korę i zrębki. To rozwiązanie zostało zastosowane przez Zarząd Zieleni Miejskiej po raz pierwszy.  

Wprowadzając krzewy i drzewa od strony ulicy Pułaskiego ZZM chce w naturalny sposób wyeliminować nielegalny przejazd aut i motocykli przez tereny zieleni. Jeżeli to nie pomoże, postawione zostaną donice z roślinami.

Toczące się obecnie prace to już kolejny etap renowacji parku Wodziczki. Jego modernizacja rozpoczęła się w 2017 r. Na początku powstał nowoczesny plac zabaw. W kolejnych latach wyremontowane zostały kładki piesze - jedna z nich została podświetlona, remont przeszła także alejka północna, wymieniono małą architekturę - ławki, kosze na śmieci oraz pojemniki z woreczkami na psie odchody. W ubiegłym roku w parku zasadzone zostało prawie 100 drzew. W 2021 r. zamontowano oświetlenie przy alejce północnej. To nie koniec prac. W przyszłym roku planowane są kolejne obsadzenia, wzdłuż alejki północnej. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie