×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Poznański skwer jeszcze bardziej zielony

  • Autor: www.poznan.pl
  • 15 mar 2023 13:14
Poznański skwer jeszcze bardziej zielony
Rozpoczął się drugi etap rewaloryzacji skweru przy ul Kolejowej w Poznaniu, fot. www.poznan.pl

Nasadzenie niemal 900 nowych roślin, budowa chodnika z nawierzchni mineralnej, poprawa retencji wód opadowych - rozpoczął się drugi etap rewaloryzacji skweru przy ul Kolejowej w Poznaniu.

REKLAMA

Pierwsze zmiany na zieleńcu położonym pomiędzy ul. Kolejową a Hetmańską wprowadzono już w 2019 roku. Posadzono wtedy 21 drzew i ponad 1250 roślin ozdobnych. Zamontowane zostały ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe, a pomiędzy roślinami wybudowano alejki spacerowe o mineralnej nawierzchni. Skwer stał się dzięki temu miniaturowym parkiem, zapewniającym przestrzeń do wypoczynku mieszkańcom - głównie z Łazarza, Wildy i Górczyna. W połowie marca 2023 roku rozpoczął się drugi etap rewaloryzacji tego miejsca.

- Najważniejszym działaniem, jakie zostanie zrealizowane w ramach rozpoczętych prac, jest wymiana nawierzchni chodnika prowadzącego przez skwer w kierunku ul. Hetmańskiej - wyjaśnia Piotr Libicki, zastępca dyrektora ZDM. - Zniszczony asfalt zastąpi przepuszczalna nawierzchnia mineralna, podobna do tej zastosowanej w pozostałej części skweru. Ma to na celu nie tylko podniesienie walorów estetycznych i użytkowych drogi dla pieszych, ale również poprawę retencji wód opadowych - dodaje.

Ponadto na obszarze bezpośrednio sąsiadującym z remontowanym chodnikiem, jak i w rejonie centralnego punktu skweru posadzonych zostanie blisko 900 bylin i krzewów ozdobnych.

Prace na skwerze potrwają do końca kwietnia, a ich koszt wyniesie niemal 200 tysięcy złotych. Podobnie jak przed czterema laty, przystąpienie do realizacji tego zadania było możliwe dzięki poprawce budżetowej miejskich radnych - Marty Mazurek, Filipa Olszaka i Łukasza Mikuły.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie