×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Poznańskie Betlejem wyprzedza jarmarki w Pradze, Kolonii czy Brukseli

  • Autor: www.poznan.pl
  • 12 gru 2018 11:41
Poznańskie Betlejem wyprzedza jarmarki w Pradze, Kolonii czy Brukseli
fot. unsplash

Poznańskie Betlejem zajęło wysokie, szóste miejsce w prestiżowym konkursie na najlepszy jarmark świąteczny. Wyprzedziło m.in. jarmarki w Pradze, Kolonii czy Brukseli.

REKLAMA

Poznańska wersja jarmarku bożonarodzeniowego spotkała się z uznaniem europejskiej organizacji European Best Destinations, która od 2009 roku promuje kulturę i turystykę, prowadząc najchętniej odwiedzaną turystyczną stronę internetową w Europie i organizując konkursy. Poznań w tym roku jako jedyny kandydat z Polski został nominowany w dwóch z nich. Jednym jest konkurs na Najlepszy Jarmark Bożonarodzeniowy w Europie (European Best Christmas Market), w którym stolica Wielkopolski zajęła właśnie szóste miejsce.

Za Poznaniem znalazły się takie miasta jak Bruksela, Akwizgran, Praga, Kluż-Napoka, Metz czy Lipsk. Najlepszym Jarmarkiem Bożonarodzeniowym w Europie został jarmark w Tallinnie, drugie miejsce zajął Budapeszt, a trzecie - Strasburg.

Wyróżnienia przyznawane przez European Best Destinations mają nie tylko znaczenie prestiżowe czy wizerunkowe. Wpływają też znacząco na rozwój turystyki w nominowanych i nagradzanych miastach.

- Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna gościła w ciągu ostatnich kilku tygodni dziennikarzy, blogerów i przedstawicieli biur podróży między innymi z Japonii, Chin, Szwecji i Izraela -  mówi Wojciech Mania z PLOT. - Pretekstem do organizacji tych wizyt było właśnie Betlejem Poznańskie i jego nominacja w konkursie na najlepszy jarmark bożonarodzeniowy w Europie.

Poznań - jako jedyne z polskich miast - znalazł się też w drugim konkursie ECD. Stolica Wielkopolski jest jedną z 20 europejskich lokalizacji, które powalczą w tym roku o tytuł "European Best Destination 2019" - czyli miejsca, które będzie najlepszym celem podróży w Europie w nadchodzącym roku.

Organizatorzy uznali Poznań za miasto na topie, docenili odbywające się tu wydarzenia kulturalne, liczne dobre bary i restauracje i wyjątkową architekturę, która jest mieszanką tradycji z nowoczesnością. Uznali też Poznań za miasto, które jest gotowe, by zmierzyć się z wyzwaniami ochrony środowiska.

- Nominacje w konkursach organizowanych przez European Best Destinations to duże wyróżnienie, ale także wyraźny komunikat mówiący o wysokiej jakości oferty turystycznej Poznania, potwierdzonej przez uznaną międzynarodową organizację - tłumaczy Jan Mazurczak, prezes zarządu PLOT.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie