REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Poznańskie tramwaje z dotacją

  • Autor: PAP
  • 18 sty 2018 14:18
Poznańskie tramwaje z dotacją
fot. pixabay

25 mln zł wyda w tym roku Poznań na odnowę infrastruktury torowo-sieciowej, to największa w ostatnich latach kwota przeznaczona na remonty torów i trakcji tramwajowej w stolicy Wielkopolski.

REKLAMA

W minionym roku na tego typu prace wydano milion złotych mniej. Część zaplanowanych remontów dotyczy ważniejszych ulic miasta.

Zmodernizowana zostanie m.in. sieć trakcyjna na ul. 28 Czerwca 1956 r. od węzła Traugutta do pętli Dębiec. Przebudowę czeka też torowisko i sieć trakcyjna na ul. Hetmańskiej od ronda Starołęka do wiaduktu nad ul. Dolna Wilda.

Władze miasta przekonują, że zaplanowane na ten rok prace są niezbędne dla utrzymania sprawności infrastruktury tramwajowej i zapewnienia bezpieczeństwa korzystania z komunikacji miejskiej.

"Poznań systematycznie podnosi jakość transportu publicznego. W 2018 roku ponownie zaplanowano dużą liczbę remontów i modernizacji torowisk oraz sieci trakcyjnej. To kolejny rok, kiedy wzrasta kwota przeznaczona na naprawę torowisk w Poznaniu. Około 1,5 mln zł przeznaczymy również na infrastrukturę autobusową" - powiedział w czwartek na konferencji prasowej wiceprezydent Poznania Maciej Wudarski.

Pierwsze prace rozpoczną się w marcu. Najdłuższy remont potrwa ponad dwa miesiące. Roboty zaplanowane w 11 lokalizacjach potrwają do połowy września.

Biuro prasowe urzędu miasta podało, że także w kolejnych latach Poznań wydawać będzie znaczące środki na remonty i modernizacje zarówno infrastruktury torowo-sieciowej, jak i autobusowej.

Zgodnie z Wieloletnim Planem Finansowym w 2019 i 2020 roku ma to być po 26,5 mln zł, a w kolejnych dwóch latach ponad 21 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie