REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Pozytywnie zmieniaj swoje miasto. Rusza program Lechstarter

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 12 lut 2018 12:44
Pozytywnie zmieniaj swoje miasto. Rusza program Lechstarter
fot. mat. prasowe

Dotychczasowe edycje Lechstartera pokazały, jak wiele kreatywności i chęci do działania drzemie w mieszkańcach polskich miast. W tym roku Leszek idzie po więcej! Właśnie startuje III odsłona akcji, w której na oryginalne pomysły zmieniające oblicze miejskiej architektury czeka aż 1 000 000 zł. W tym roku nie zabraknie nowości: swoje projekty mogą zgłaszać nie tylko organizacje, ale każdy, kto chce zmieniać swoją najbliższą okolicę!

REKLAMA

Lechstarter to program, który od 2016 r. pozytywnie zmienia polskie miasta, umożliwiając wcielanie w życie oryginalnych pomysłów na ich rewitalizację. W poprzednich edycjach lokalne społeczności razem z Leszkiem Chmielewskim zrealizowały aż 40 niezwykłych inicjatyw o łącznej wartości 2 000 000 zł, miedzy innymi z obszaru architektury. W Szczecinie powstał Sąsiedzki Ogród Kultury – oryginalne miejsce spotkań dla mieszkańców, w Wolbromiu dzięki Lechstarterowi mieszkańcy odwiedzają Kawiarnię w Starym Kinie, a w Świdwinie nowe życie zyskał Park Miejski.

Już 12 lutego przed kreatywnymi społecznikami z całej Polski otwiera się kolejna szansa: III edycja programu, w której o 1 000 000 zł walczyć mogą nie tylko stowarzyszenia, fundacje czy wspólnoty, ale także indywidualne osoby! Wystarczy zgłosić swój pomysł przez specjalny formularz. W tym roku marka Lech Premium przygotowała aż trzy kategorie grantów: 5 grantów o wartości 100 000 zł i 7 mikrograntów po 50 000 zł dla organizacji oraz 3 dotacje po 50 000 zł w kategorii Akademia Grantów, dedykowanej mieszkańcom, którzy chcą walczyć o zmiany w swoim mieście.

- To już III edycja akcji Lechstarter i kolejna szansa na pozytywne zmiany w polskich miastach. Ten program jest niezwykłą szansą na realizację kreatywnych idei i stworzenie przestrzeni służących mieszkańcom. Z niecierpliwością czekam na tegoroczne zgłoszenia! Jestem pewna, że ponownie mnie zachwycą – mówi Teresa Latuszewska-Syrda, jurorka programu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie