REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Pracownia Dominanta z nadmorskim projektem dla turystów i inwestorów

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 29 lis 2017 09:36
Pracownia Dominanta z nadmorskim projektem dla turystów i inwestorów
fot. mat. prasowe
Pracownia Dominanta z nadmorskim projektem dla turystów i inwestorów
Pracownia Dominanta z nadmorskim projektem dla turystów i inwestorów
Pracownia Dominanta z nadmorskim projektem dla turystów i inwestorów
Pracownia Dominanta z nadmorskim projektem dla turystów i inwestorów

Nad samym morzem w Kołobrzegu powstaje Osiedle Feniks. Właśnie zakończyła się budowa czwartego budynku. W trakcie budowy i sprzedaży jest też ostatni, piąty budynek, którego zakończenie deweloper planuje na wiosnę 2018 r. Autorem projektu jest kołobrzeska pracownia Dominanta, a generalnym wykonawcą Skanska.

REKLAMA

Osiedle znajduje się we wschodniej, spokojnej części Kołobrzegu, przy ul. Poleskiej, 500 m od morza. W pięciu etapach powstanie w sumie 300 mieszkań, z czego większość dwupokojowych o powierzchni 35 mkw. Oprócz nich w inwestycji znalazło się również kilka większych lokali – do 120 mkw. Właśnie zakończyła się budowa czwartego budynku w kompleksie Feniks w Kołobrzehu, w którym znajdują się 54 lokale. Osiedle przeznaczone jest dla turystów i inwestorów.

Osiedle Feniks już funkcjonuje. Mieszkania kupowane są jako tzw. drugi dom, czyli apartament wakacyjny na własne potrzeby lub inwestycyjnie. Pierwszy z budynków nowej części Feniksa oddany został do użytku w 2015 r. Rok później ruszyła budowa trzech kolejnych – od sierpnia tego roku działa jeden, w  październiku oddano kolejny. Ostatni z pięciu budynków realizowanych w  ramach osiedla przekazany zostanie wiosną 2018 r.

Całoroczny wypoczynek z dziećmi: baseny, sala zabaw, fitness

Inwestor wybudował Osiedle Feniks przede wszystkim z myślą o rodzinach z dziećmi. Funkcjonuje tu już zewnętrzny basen z podgrzewaną wodą (trzy pełnowymiarowe tory pływackie) i duży brodzik (o powierzchni 170 mkw.) dla najmłodszych, plac zabaw wysypany morskim piaskiem oraz zadaszony ogródek grillowy z  niezbędną infrastrukturą. Mieszkańcy i goście Feniksa mogą więc skorzystać z krytego basenu, sauny, jacuzzi albo dużej siłowni o powierzchni ponad 100 mkw. Ta ostatnia połączona jest z bawialnią – obydwa pomieszczenia dzieli tylko szklana ściana, dzięki czemu ćwiczący rodzice widzą swoje dzieci.

Projekt, pomimo lokalizacji nadmorskiej, zaplanowany został jako całoroczny. – Sezon wypoczynku nad Bałtykiem nie kończy się wraz z wakacjami. Coraz częściej wyjazdy planowane są także jesienią, wiosną, czy zimą. Dlatego tak ważna jest infrastruktura zapewniająca atrakcyjne spędzanie czasu wewnątrz budynku – podkreśla Przemysław Aściukiewicz, członek zarządu firmy deweloperskiej Osiedle Feniks.

Inwestycja powstaje na 2-hektarowej działce ze starodrzewem. Projektanci osiedla postawili na prostotę, czystą formę i naturalne kolory oraz ciepłe detale z naturalnego drewna, które doskonale korespondują z otaczającą kompleks zielenią. Duża przestrzeń miedzy budynkami daje mieszkańcom poczucie przestrzeni i intymności.

Lokale w apartamentowcach zostały zaprojektowane z dbałością przede wszystkim o wygodę. Prosty układ i zminimalizowanie powierzchni przeznaczonej na ciągi komunikacyjne sprawiają, że mieszkania są wyjątkowo funkcjonalne, a właściciele nie płacą za dodatkowe metry, których nie czują podczas użytkowania lokalu – wyjaśnia Artur Brychcy, projektant z pracowni architektury Dominanta, która przygotowała projekt nowej części kompleksu. – Przykładem jest chociażby 35-metrowe mieszkanie, w którym znajdują się pokój dzienny z aneksem, sypialnia i łazienka. Dodatkową powierzchnią są duże balkony – dodaje architekt. Latem balkon pełni funkcję dodatkowego pokoju, ma ok. 9 mkw. i z powodzeniem można na nim zjeść rodzinny posiłek przy stole. W większości lokali montowane są także podwójne, duże okna w salonach – co sprawia, że wnętrza są dobrze doświetlone.

Deweloperem osiedla jest spółka Osiedle Feniks.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie