×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Pracownia Jacka Bułata z nowym projektem. Tym razem zaprojektuje amfiteatr w Bielawie

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 30 mar 2022 16:57
Pracownia Jacka Bułata z nowym projektem. Tym razem zaprojektuje amfiteatr w Bielawie
Amfiteatr w Bielawie, projekt pracowni Jacka Bułata, fot. facebook Andrzej Hordyj

W bielawskim parku miejskim powstanie amfiteatr plenerowy, który zaprojektuje Autorska Pracownia Architektoniczna - Jacek Bułat. Pracownia z Poznania przedstawiła wizualizacje obiektu.

REKLAMA

"Od 2013 r. Gmina Bielawa realizuje rewitalizację Parku Miejskiego, która ma doprowadzić do przywrócenia jego dawnej świetności.  Z jednej strony realizowane są przedsięwzięcia, które mają podnosić atrakcyjność turystyczno-rekreacyjną parku i są one dostępne nieodpłatnie, a z drugiej strony systematycznie rozszerzany jest wachlarz usług odpłatnych. W bieżącym roku podjęte zostały działania, aby w pobliżu miejsca, gdzie niegdyś mieściła się "muszla" koncertowa, a dziś znajduje się siłownia "pod chmurką", powstał nowoczesny amfiteatr plenerowy. Dlatego też w styczniu 2022 r. przeprowadzona została procedura wyłonienia wykonawcy dokumentacji technicznej dla tego przedsięwzięcia. Najkorzystniejszą ofertę złożyła Autorska Pracownia Architektoniczna - Jacek Bułat z Poznania, która za kwotę 150.060 zł wykona projekt amfiteatru wraz z zapleczem socjalnym, infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem teren" - ogłosił Andrzej Hordyj, burmistrz Bielawy, na facebooku.

Założenia projektowe obejmują m.in.: widownię na ok. 800 miejsc siedzących, scenę w kształcie "muszli" o pow. ok. 160 mkw., jednokondygnacyjny obiekt kubaturowy. Ponadto forma architektoniczna i skala projektowanej inwestycji ma być dostosowana do otoczenia, w tym do budynku „EKO Cafe” i tężni plenerowej, które znajdują się w centralnej części Parku.

Obecnie rozpoczęły się prace nad opracowaniem szczegółów inwestycji, w tym układu funkcjonalnego obiektu kubaturowego oraz przyłączy do infrastruktury technicznej. Kompletna dokumentacja powinna zostać przekazana zamawiającemu do 30. listopada br.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie