×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Praga Północ powinna stać się warszawską dzielnicą kultury?

  • Autor: PAP
  • 04 paź 2018 16:13
fot. Fotolia

Praga Północ powinna stać się warszawską dzielnicą kultury, z pracowniami artystycznymi, zakładami rzemieślniczymi oraz kawiarenkami literackimi - uważa bezpartyjny kandydat na prezydenta Warszawy Jacek Wojciechowicz.

REKLAMA

Wojciechowicz podkreślił na czwartkowej konferencji prasowej, że kultura w Warszawie jest dla niego niezwykle ważna. Jak wskazał, samorząd warszawski ma duży wpływ na to, co się w kulturze dzieje. Zaproponował zwiększenie nakładów na kulturę o ok. 150 mln zł.

Wojciechowicz zapowiedział, że kiedy zostanie prezydentem stolicy zaproponuje bon kulturalny dla uczniów liceów oraz dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych. "Wiemy, że dzisiaj młodzież głównie jest zainteresowana tym, co dzieje się w internecie. Chcielibyśmy, żeby każdy młody człowiek dostał bon do teatru, do filharmonii, na koncerty czy do muzeów. Chcemy zapewnić dostęp do kultury wyższej" - podkreślił.

Kandydat na prezydenta chce również stworzyć program "Złota setka", który ma polegać na "wyłapywaniu" najzdolniejszych młodych ludzi i zapewnienie im pomocy m.in. finansowej. Wojciechowicz chce też przekazać 25 mln zł na przedstawienia teatralne, które mają łączyć w sobie sztukę z treścią edukacyjną.

Kandydat na prezydenta stolicy zapowiedział wprowadzenie biletów zniżkowych dla seniorów oraz rozwijanie centrów kultury we wszystkich dzielnicach.

Zdaniem Wojciechowicza Praga Północ powinna stać się warszawską dzielnicą kultury z pracowniami artystycznymi, zakładami rzemieślniczymi oraz kawiarenkami literackimi. Zapowiedział też, że Teatr Żydowski wróci na pl. Grzybowski.

Zaznaczył, że wszystkie swoje pomysły chce realizować "w dialogu ze środowiskiem ludzi kultury". Stąd jego propozycja powołania przy prezydencie miasta Rady Kultury.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie